Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Лікування молочних зубів


Одвічне питання – а чи потрібно лікувати молочні зуби?
Відповідь однозначна – так, потрібно! Своєчасне лікування молочних зубів означає турботу про здоров'я та психологічний комфорт дитини, попередження більш серйозних ускладнень, передчасної втрати зубів.



Стан молочних зубів напряму може вплинути й на постійні зуби, сприяти формуванню здорового постійного прикусу або ж порушити його. Проблеми у ротовій порожнині можуть стати однією з причин зниження імунітету, частих респіраторних хвороб і навіть розладу ШКТ.

Коли може знадобитися лікування молочних зубів? Показання
  • Реакція зубів на холодне/гаряче, біль у зубі. Якщо дитина скаржиться на неприємні відчуття, починає жувати лише на один бік, тримається рукою за щоку – це також сигнал захворювання зубів
  • Захворювання молочних зубів починають проявлятися зміною кольору емалі: появою темних або світлих плям. Зазвичай це перший вісник демінералізації емалі, тобто втрати кальцію та інших складових компонентів. Емаль слабшає, починається розвиток карієсу. На цьому етапі вже потрібен огляд лікарем
  • Супутня кровоточивість ясен, їх запалення, набряклість – також є ознаками інфекції, що вже дісталася зубчиків.
Перелічені симптоми є свідченнями того, що дитину якнайскоріше потрібно показати лікарю-стоматологу, аби визначити вид захворювання та призначити необхідне лікування. Пам'ятайте, що у дітей усі процеси в організмі відбуваються вкрай швидко, а тому невеличка пляма миттєво може стати карієсом, або навіть перейти у пульпіт або періодонтит молочного зуба.

Що це за хвороби?
Карієс молочного зуба
інфекційне ураження емалі та дентину, що виникає внаслідок неякісної гігієни, надмірного накопичення нальоту на зубах, неправильного харчування тощо. На початкових стадіях проявляється як пляма білого або світло-жовтого кольору, яка згодом помітно розростається та темніє
Пульпіт молочного зуба
ускладнення карієсу, який вчасно не пролікували, і ураження дісталося середини зуба – пульпової камери, де інфікується та запалюється нерв.


Періодонтит молочного зуба
починає розвиватися разом з пульпітом, і доходить ще далі вглиб коренів зуба і при хронічній формі може перейти і на зачатки постійного зуба. Якщо не вдається вчасно полікувати періодонтит, зуб доведеться видалити.

А чи бувають протипоказання?
Захворювання молочних зубів не можна відкладати. Проте, інколи класичне лікування неможливо швидко та якісно провести через:

  • Неконтактність дитини. Ми не провадимо політику силового тримання дітей і націлені на лікування через домовленості. Якщо ж дитина пручається, кричить, боїться та не дає дістатися до причинного зуба, лікар не зможе виконати роботу.
  • Алергію на місцеві анестетики. Якщо інколи карієс можна полікувати без анестезії, коли нерв ще не реагує, то пульпіт та періодонтит потребують знеболення. При алергії анестезію робити не можна
  • Надто малий вік. Дітки до 2-3х років ще не усвідомлюють, що потрібно відкривати ротика, не вміють спокійно сидіти та чекати бодай 10-15 хвилин.

У таких умовах можливість якісного лікування є не завжди, тому лікар може запропонувати альтернативний підхід до лікування – у медичному сні.
Як проходить лікування? Етапи
  • Огляди
    Для того, аби своєчасно виявляти можливі захворювання, варто регулярно проходити огляд у лікаря-стоматолога (раз на 3-4 місяці). Якщо лікар побачить підозрілі плямки, зміну кольору чи форми зуба, то проведе додаткову діагностику.
    01
  • Діагностика: карієс-маркери та рентген
    Карієс-маркери – загальна назва фарбуючих речовин, за допомогою яких можна виявити каріозні процеси навіть у важкодоступних місцях.
    Рентген – знімок 1-2 зубів або двох щелеп на спеціальних цифрових апаратах з мінімальними дозами опромінення (менше за сучасні гаджети).
    02
  • Лікування:
    Лікування карієсу – може проводитися без анестезії, лікується за 1 відвідування. Лікар препарує та очищує уражений зубчик, після чого заповнює порожнину пломбувальними матеріалами та відновлює форму зуба
    03
Лікування пульпіту – проводиться у два етапи. Спочатку забирається нерв, канали очищуються та обробляються антисептиком. На другому етапі проводиться пломбування каналів спеціальною пастою та встановлюється постійна пломба (реставрація). Залежно від віку дитини та стадії розвитку пульпіту, може знадобитися анестезія

Лікування періодонтиту – може проводитися двома способами: консервативно або хірургічно.

Консервативне лікування проводиться так само, як і лікування пульпіту. Але якщо ураження зайшло дуже глибоко в корені, а консервативний метод не дає результату, лікар вдається до хірургії – зуб видаляється.

Як попередити захворювання молочних зубів?
  • Домашній догляд
    Включає в себе не тільки контроль якості гігієни та чищення двічі на день, а й дотримання правил здорового харчування.
  • Регулярний профілактичний огляд у дитячого лікаря
    Раз на 3-4 місяці такий огляд допомагає вчасно виявити будь-які зміни емалі та вчасно призначити профілактичні процедури – професійну гігієну, ремінералізацію, фторування емалі або герметизацію фісур
Не відкладайте огляди та лікування молочних зубів вашої дитини і нехай буде здорова! А дитячі стоматологи з професійної команди Зуб'ОК докладуть всіх зусиль, аби швидко та з комфортом зберігати чарівні дитячі посмішки!
Ми надаємо допомогу
ПРИ КОНСУЛЬТАЦІЇ
Проводимо профілактичні огляди і допомагаємо з адаптацією дитини у стоматолога.
ПРИ КАРІЄСІ
Лікуємо початковий, середній і глибокий карієс молочних зубів у дітей.
ПРИ ПУЛЬПІТІ
Надаємо допомогу в разі ускладнення карієсу і виникненні пульпіту.
ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ
Навчаємо гігієни та догляду за порожниною рота для формування правильних звичок.
Запишіться на консультацію зараз
Заповніть форму
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Консультація дитячого стоматолога
200.00 грн
Герметизація фісур
400.00 грн
Реставрація молочних зубів
від 635.00 грн
Реставрація постійних зубів
від 800.00 грн
Вартість лікування молочних і постійних зубів
Фторування зубів (верхня і нижня щелепа)
Ендолікування однокореневого зуба за 1 візит
Ендолікування однокореневого зуба, початковий візит
Ендолікування багатокореневого зуба за 1 візит
520.00 грн
1 200.00 грн
2 300.00 грн
700.00 грн
Ендолікування багатокореневого зуба, початковий візит
1 200.00 грн
Ендолікування однокореневого зуба, завершальний візит
1 050.00 грн
Ендолікування багатокореневого зуба, завершальний візит
1 500.00 грн
Ендолікування, проміжний візит
650.00 грн
Наші фахівці
Відгуки пацієнтів
Завжди раді відповісти на Ваші питання
Ми змінюємо Ваше життя на краще!
Як нас знайти?
Наші контакти
+38 (067) 465-99-97
+38 (044) 465-99-97
м. Київ, Мінський проспект, 4
Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

ТОВ "ЗубОК"
ЄДРПОУ: 41272625
р/р: UA353807750000026003056128255
ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 380775
Ліцензія (реєстрацийне досьє)
від 14.12.2017 №09/1412-М


Made on
Tilda