Етапи та протоколи одномоментної імплантації можуть дещо відрізнятися, залежно від клінічної картини та Вашого індивідуального стану за результатами діагностики. Тому одномоментна імплантація поділяється на три основні різновиди:
1. Одномоментна імплантація з негайним навантаженням. Після видалення зуба і встановлення імплантату одразу встановлюється тимчасова коронка. Це найбільш ефективний протокол з точки зору відновлення естетики, оскільки зберігається ясенний край (не ушивається, немає деформації), а посмішка не змінює свого вигляду.
2. Одномоментна імплантація з встановленням формувача ясен. Якщо немає можливості одразу встановити коронку, - лікар може на деякий час встановити формувач, аби зберегти контури ясен, і вже пізніше встановити тимчасову коронку.
3. Одномоментна імплантація з відкладеним навантаженням. Нагадує класичний протокол: імплантат залишається на 3-6 місяців для приживлення, і тільки після цього розкривається для формувача ясен та встановлення постійної коронки. Протокол застосовується частіше для бічних зубів, які не входять у лінію посмішки і не потрапляють у поле зору при спілкуванні.
Загалом же для проведення будь-якої одномоментної імплантації потрібно пройти наступні етапи:
● Діагностика та консультація. На цьому етапі лікар збирає усі дані стосовно Вашого стану здоров'я, проводить огляд та 3D-діагностику, визначає, чи можливе проведення імплантації взагалі, та чи можна застосувати експрес-протокол і який саме вид, чи достатньо обсягу кістки. Підбирає тип та розмір конструкції, складає варіанти плану лікування та обговорює з вами усі деталі до найменших дрібниць.
● Терапевтичне лікування. Якщо під час діагностики виявлені будь-які відхилення у здоров'ї ротової порожнини – усе потрібно пролікувати до початку видалення зуба з одномоментною імплантацією, аби прибрати ризики запалення, інфікування та ускладнень. Професійна гігієна, лікування карієсів, запалень ясен тощо – обов'язковий етап підготовки.
● Видалення зуба (зубів) та встановлення імплантатів. Проводиться абсолютно безболісно під місцевою або загальною анестезією, і займає від 30-60 хв і більше, залежно від кількості встановлюваних імплантатів. Залежно від призначеного виду експрес-імплантації, буде встановлено або тимчасову коронку, або формувач ясен, або будуть накладені шви для інтеграції імплантату без навантаження.
! Якщо імплантат навантажено одразу, - Ви вийдете від лікаря з коронкою, що імітує Ваш власний зуб. Пам'ятайте, що це лише тимчасова конструкція, і згодом її потрібно буде обов'язково змінити на постійну керамічну або металокерамічну коронку та постійний абатмент.
! Якщо ж коронку не встановлено – весь процес протезування розпочнеться тільки після повного приживлення імплантатів.
● Після операції варто приділити особливу увагу стану здоров'я та поберегти себе: жувати на протилежній від імплантату стороні, не навантажувати себе фізично, утриматись від авіаперельотів та підвищених температур (сауна, баня, гарячі ванни, гаряча їжа / напої), суворо дотримуватися рекомендацій лікаря та приймати призначені медикаменти, вчасно з'являтися на огляди.
● Через 3-6 місяців після імплантації проводиться постійне протезування. Якщо вже були встановлені тимчасові коронки – вони змінюються на постійні. Якщо ж ні – повністю виконується протокол другого етапу класичної імплантації (формувач ясен, абатмент, тимчасова коронка, постійна коронка).
По завершенню всіх етапів наші лікарі-стоматологи обов'язково будуть рекомендувати проходити регулярні профілактичні огляди (1 раз на півроку) та професійну гігієну ротової порожнини. За цих умов встановлені імплантати слугуватимуть найдовше.