Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Одномоментна імплантація

Поряд із широко застосовуваною методикою класичної (двохетапної) імплантації останніми роками постав ще один перевірений протокол, який дозволяє відновити посмішку усього за кілька днів – одномоментна імплантація.
Що собою являє одномоментна імплантація?
Одномоментна (невідкладна, моментальна, експрес-) імплантація – один з протоколів імплантації, під час якого встановлення імплантату відбувається одночасно з видаленням зуба, за одну процедуру. Залежно від показань, на імплантат може бути одразу встановлена й тимчасова коронка, тож Ви одразу отримуєте візуально відновлену посмішку. В інших випадках, імплантат може бути залишений для інтеграції (приживлення) на 3-6 місяців, і лише після цього навантажений коронкою. Який шлях обрати – вирішує лікар-стоматолог, спираючись на індивідуальну клінічну картину.
Коли показана одномоментна імплантація?
● Зуб дуже зруйнований, не підлягає лікуванню та планово йде на видалення.

● Травма зуба з ураженням коренів та глибоких ділянок м'яких тканин, ясен.

● Є протипоказання до класичної двохетапної імплантації та звичайного протезування (мости, знімні протези).

● Потрібно видалити один зуб у лінії посмішки та швидко відновити естетику.

● Обов'язковою умовою також є достатній об'єм кісткової тканини.
Кому не можна проводити експрес-імплантацію?
Статистично у цього протоколу дещо вищий ризик відторгнення, ніж у класичного підходу, а тому проводити імплантацію таким методом можна далеко не всім. Лікар-імплантолог ретельно вивіряє усі дані обстеження, і може відмовити в одномоментній імплантації у таких випадках:

● Екстрене видалення зуба, коли не можна провести підготовку до імплантації.

● Складне видалення зубів, у т.ч. якщо лишається завелика лунка після видалення.

● Є інфекція або запалення у лунці та/або навколишніх тканинах, кісти, гнійні процеси.

● Дефіцит кісткової тканини.

● Незадовільна гігієна ротової порожнини, куріння.

● Захворювання пародонту (пародонтит в активній стадії).

● Загальні протипоказання до імплантації та хірургічних втручань в цілому (абсолютні та відносні).

Як бачите, експрес-імплантація має достатньо широкий спектр протипоказань, однак за їх відсутності Ви отримуєте ряд переваг такої імплантації перед класичною.
Переваги одномоментної імплантації:
Швидкість. Замість класичних 3-6 місяців повний цикл імплантації проводиться за декілька днів, дві операції об'єднуються в одну.

Естетика. Відновлені зуби виглядають як свої, не вирізняються у посмішці.

Ціна. Вартість експрес-імплантації зазвичай вигідніша для пацієнта, бо немає потреби у додаткових проміжних етапах: нарощення кістки, формування ясеневого краю тощо.

Зручність. Завдяки поєднанню кількох втручань в одному прийомі, кількість візитів до стоматолога зменшується. До того ж, завдяки цьому зменшується і навантаження на організм – кількість додаткових анестезій, знімків та і власне хірургічних втручань. Це означає і пришвидшення реабілітації.

Атравматичність. Одномоментна імплантація проводиться без додаткового розрізу та свердління для створення заглиблення під імплантат, адже лунка вже готова.

Запобігання атрофії кістки. При класичному підході після видалення потрібно 2-3 місяці для загоєння місця видалення. За цей час рівень кістки зменшується, і її може стати недостатньо для встановлення імплантату. Одномоментна імплантація запобігає цьому.

Відсутність психологічного дискомфорту від відсутнього зуба: був зуб, і залишився зуб, тільки змінений на штучний, без додаткових розрізів та затрат часу.
За якими етапами проводиться? Різновиди одномоментної імплантації
Етапи та протоколи одномоментної імплантації можуть дещо відрізнятися, залежно від клінічної картини та Вашого індивідуального стану за результатами діагностики. Тому одномоментна імплантація поділяється на три основні різновиди:

1. Одномоментна імплантація з негайним навантаженням. Після видалення зуба і встановлення імплантату одразу встановлюється тимчасова коронка. Це найбільш ефективний протокол з точки зору відновлення естетики, оскільки зберігається ясенний край (не ушивається, немає деформації), а посмішка не змінює свого вигляду.

2. Одномоментна імплантація з встановленням формувача ясен. Якщо немає можливості одразу встановити коронку, - лікар може на деякий час встановити формувач, аби зберегти контури ясен, і вже пізніше встановити тимчасову коронку.

3. Одномоментна імплантація з відкладеним навантаженням. Нагадує класичний протокол: імплантат залишається на 3-6 місяців для приживлення, і тільки після цього розкривається для формувача ясен та встановлення постійної коронки. Протокол застосовується частіше для бічних зубів, які не входять у лінію посмішки і не потрапляють у поле зору при спілкуванні.

Загалом же для проведення будь-якої одномоментної імплантації потрібно пройти наступні етапи:

Діагностика та консультація. На цьому етапі лікар збирає усі дані стосовно Вашого стану здоров'я, проводить огляд та 3D-діагностику, визначає, чи можливе проведення імплантації взагалі, та чи можна застосувати експрес-протокол і який саме вид, чи достатньо обсягу кістки. Підбирає тип та розмір конструкції, складає варіанти плану лікування та обговорює з вами усі деталі до найменших дрібниць.

Терапевтичне лікування. Якщо під час діагностики виявлені будь-які відхилення у здоров'ї ротової порожнини – усе потрібно пролікувати до початку видалення зуба з одномоментною імплантацією, аби прибрати ризики запалення, інфікування та ускладнень. Професійна гігієна, лікування карієсів, запалень ясен тощо – обов'язковий етап підготовки.

Видалення зуба (зубів) та встановлення імплантатів. Проводиться абсолютно безболісно під місцевою або загальною анестезією, і займає від 30-60 хв і більше, залежно від кількості встановлюваних імплантатів. Залежно від призначеного виду експрес-імплантації, буде встановлено або тимчасову коронку, або формувач ясен, або будуть накладені шви для інтеграції імплантату без навантаження.

! Якщо імплантат навантажено одразу, - Ви вийдете від лікаря з коронкою, що імітує Ваш власний зуб. Пам'ятайте, що це лише тимчасова конструкція, і згодом її потрібно буде обов'язково змінити на постійну керамічну або металокерамічну коронку та постійний абатмент.

! Якщо ж коронку не встановлено – весь процес протезування розпочнеться тільки після повного приживлення імплантатів.

Після операції варто приділити особливу увагу стану здоров'я та поберегти себе: жувати на протилежній від імплантату стороні, не навантажувати себе фізично, утриматись від авіаперельотів та підвищених температур (сауна, баня, гарячі ванни, гаряча їжа / напої), суворо дотримуватися рекомендацій лікаря та приймати призначені медикаменти, вчасно з'являтися на огляди.

Через 3-6 місяців після імплантації проводиться постійне протезування. Якщо вже були встановлені тимчасові коронки – вони змінюються на постійні. Якщо ж ні – повністю виконується протокол другого етапу класичної імплантації (формувач ясен, абатмент, тимчасова коронка, постійна коронка).

По завершенню всіх етапів наші лікарі-стоматологи обов'язково будуть рекомендувати проходити регулярні профілактичні огляди (1 раз на півроку) та професійну гігієну ротової порожнини. За цих умов встановлені імплантати слугуватимуть найдовше.
Чи усі імпланти однакові? Чи є гарантії?
На сьогодні у світі існує більше тисячі різноманітних лінійок імплантатів від різних виробників. Команда спеціалістів Зуб'ОК обрала найкращі з них, що зарекомендували себе в усьому світі як надійні виробники з багаторічною історією.

Усі обрані нами імплантати виробляються з титану найвищої якості та мають найкращі відсотки приживлюваності за результатами клінічної практики (98-99%). Виробники імплантатів надають пожиттєву гарантію на свої вироби, а команда імплантологів та ортопедів Зуб'ОК надасть усі необхідні рекомендації по Вашому індивідуальному випадку, аби встановлені імплантати слугували якомога довше.

Різні лінійки надають можливість підібрати той самий особливий варіант, що найкраще підійде за розмірною сіткою та ціновою політикою саме для Вашого випадку.

Детальніше про види імплантів: імплантати MIS, імплантати Straumann, імплантати MegaGen.
Скільки прослужить імплантат? Як за ним доглядати?
Термін служби імплантатів залежить від кількох факторів:

Правильний домашній догляд. Після встановлення імплантатів лікар може порекомендувати додаткові засоби догляду: іригатор, нитку, йоршик, ополіскувач тощо. Загалом слід дотримуватись загальних правил гігієни.

Регулярні профілактичні огляди та професійна гігієна. Тільки в кабінеті лікаря-стоматолога можна відслідкувати стан конструкції, прибрати під'ясеневий наліт та вчасно побачити зміни тканин навколо імплантатів.

Особливості харчування. Надмірні навантаження, вживання занадто твердої їжі можуть спричинити відколи коронки, дезінтеграцію імплантату.

Куріння – знижує живлення тканин у ротовій порожнині, а тому небажане при тривалій експлуатації конструкції.

Набуття хронічних захворювань чи загострення вже існуючих – змінює стан організму та силу імунітету, а тому може стати причиною скорочення термінів служби імплантатів.

Загалом, за дотримання усіх рекомендацій лікаря та при уважному ставленні до власного здоров'я – імплантати прослужать Вам від 15-20 років і більше.
! Варто пам'ятати
Імплантація – відповідальна операція, при якій недостатньо лише технічного втручання лікаря-стоматолога-імплантолога. Над відновленням втрачених зубів та поверненням Вашої незабутньої посмішки працює вся команда: імплантологи, ортопеди, терапевти, зуботехнічна лабораторія тощо. Лише при командному підході можливо досягти найкращого результату. Довіртеся команді професіоналів Зуб'ОК, і ми подбаємо про Ваше здоров'я!
Запишіться на консультацію зараз
Заповніть форму
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Консультація імплантолога
250.00 грн
Імплант MEGAGEN зі встановленням (Корея)
Імплант MISS зі встановленням (Ізраїль)
12 000.00 грн
Імплант STRAUMAN зі встановленням (Швейцарія)
16 000.00 грн
Вартість імплантації
10 480.00 грн
Наші фахівці
Завжди раді відповісти на Ваші питання
Ми змінюємо Ваше життя на краще!
Як нас знайти?
Наші контакти
+38 (067) 465-99-97
+38 (044) 465-99-97
м. Київ, Мінський проспект, 4
Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

ТОВ "ЗубОК"
ЄДРПОУ: 41272625
р/р: UA353807750000026003056128255
ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 380775
Ліцензія (реєстрацийне досьє)
від 14.12.2017 №09/1412-М


Made on
Tilda