Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Капи

Процес вирівнювання зубів – ювелірний та складний процес, котрий значно змінює внутрішню будову ротової порожнини: розширює чи звужує щелепу, ставить зуби у здоровий рівний ряд, виправляє прикус і врешті решт дарує здорову красиву та сміливу посмішку.

У певних випадках, аби досягти найкращого результату, наші лікарі-ортодонти застосовують комплексний підхід та використовують допоміжні засоби. Найпоширенішими «помічниками» у такому лікуванні є ортодонтичні капи.
Що це таке?
Ортодонтичні капи – це еластичні або тверді шини (накладки), що надягаються на зубні ряди. Метою застосування кап може бути перед-ортодонтична підготовка, вирівнювання зубів або закріплення результату лікування. Тому залежно від призначення, капи можуть виконувати різні завдання: вирівняти зуби, захистити зуби, зняти перенапруження м'язів і багато іншого.
Показання до застосування кап
Ортодонтичні капи можуть бути як самостійним засобом вирівнювання зубів (як, наприклад, елайнери) або допомагати при лікуванні на різних етапах. У будь-якому випадку кінцевою метою їх використання завжди буде допомога вирівнюванню зубів, прикусу. Тому, залежно від випадку, лікар-ортодонт може призначити користування капами при:

  • Глибокому, мезіальному чи перехресному прикусі
  • Скупченості зубів чи навпаки, наявності проміжків між зубами
  • Необхідності переміщення окремих зубів
  • Неможливості застосування брекет-системи, пластинок чи інших ортодонтичних апаратів (у тому числі при алергії на ці апарати)
  • Потребі зняти перенапруження м'язів, нормалізувати роботу СНЩС, налагодити процеси ковтання чи носового дихання – усі ці супутні функції можуть сповільнювати чи навіть унеможливлювати вирівнювання зубів
  • Доповненні дії брекет-системи
  • Закріпленні результату ортодонтичного лікування (так звані ретенційні капи)

Таким чином капи не тільки допомагають вирівняти зуби, а й працюють над причиною, чому відбулося порушення прикусу.
      Чи всім можна капи? Які протипоказання?
      Застосування тільки кап не дасть ефекту при:

      • Складних патологіях зубощелепної системи
      • Перехресному прикусі
      • Частій та сильній закладеності носа (якщо Ви не можете спокійно дихати носом, капи носити не можна!)

      Крім цього, є ряд протипоказань власне до вирівнювання зубів:


      • Захворювання пародонту в гострій стадії
      • Деструкції, запалення у кістковій тканині
      • Недостатня гігієна, надлишок зубних відкладень
      • Скелетні аномалії щелеп, гостре запалення СНЩС (щелепного суглоба)
      • Ретиновані постійні зуби (ті, які не прорізалися)

      Також є деякі загальні захворювання, за яких не рекомендовано ортодонтію:

      • Остеопороз
      • Цукровий діабет у стадії декомпенсації (не стабілізований)
      • Системні захворювання крові, імунної та ендокринної систем
      • Захворювання ЦНС, психічні розлади
      • Хронічні інфекційні захворювання (туберкульоз та інші)

      У будь-якому випадку кінцеве рішення про можливість вирівнювання зубів та використання кап Ви узгодите з лікарем після консультації.
      Види кап
      За своїм призначенням та принципом дії розрізняють такі капи:

      1. Елайнери – прозорі, але достатньо міцні накладки, за допомогою яких відбувається плавне вирівнювання зубів. Це кардинально новий підхід в ортодонтії, оскільки, на відміну від брекет-систем, - накладки практично непомітні для оточуючих, на зуби не фіксуються штучні елементи, а самі капи є знімними, що набагато полегшує догляд за зубами. Лікування планується за цифровим протоколом, тож ще до початку лікування Ви можете побачити майбутній результат

      2. Трейнери – м'які силіконові ортодонтичні капи, що як шина надягаються на обидва зубні ряди і допомагають налагодити правильну роботу лицьових м'язів, ковтання та носового дихання. Такий апарат працює як «тренажер», вдягається на ніч та на кілька годин протягом дня. Носіння трейнеру може бути як підготовчим лікуванням перед встановленням брекетів, так і заміняти їх або бути фінальним етапом, що закріплює лікування – усе залежить від індивідуального випадку, віку, показань.

      3. Ретенційні капи – знімні полімерні накладки, призначені для закріплення результатів ортодонтичного лікування (наприклад, після зняття брекетів). Зазвичай вдягаються на ніч плюс кілька годин на день. Такі капи не дозволяють зубам зміститися у старе положення та стимулюють «запам'ятати» нове місце. Період користування визначається з лікарем.

      4. Захисні – жорсткі капи, які можуть виконувати кілька функцій: захищати зуби від травмування під час занять спортом або ж запобігати нічному скреготанню зубами та надмірному стисканню зубів уві сні. В обох випадках – це захист від перевантаження зубощелепної системи.

      5. Суглобові або оклюзійні шини (сплінт-терапія) – капи зі сплінтами (комірочками під кожен зуб), завдяки яким нижня щелепа «перенавчається» працювати. Це дозволяє змінити контакти між зубами під час змикання та зменшити навантаження на суглоби.
      Переваги
      Як бачите, з таким розмаїттям варіантів капи займають заслужене місце у стоматології. Переваги таких виробів важко применшити – капи виграють у порівнянні з іншими підходами завдяки таким ознакам:

      - Індивідуальне виготовлення. Більшість кап створюють за індивідуальними зліпками зубів, тож і ефект від використання буде сильніший та швидший за універсальні засоби.

      - Процес лікування непомітний для оточуючих. Деякі капи вдягаються лише на ніч або на кілька годин на день. Інші ж – навіть якщо застосовуються цілодобово – прозорі та непомітні.

      - Не травмують порожнину рота, як, наприклад, брекет-системи чи дротові ретейнери.

      - Не впливають на артикуляцію, дикцію. Накладки мінімальні за товщиною, тож вагомих змін у положенні язика чи роботі м'язів не буде.

      - Простота догляду та гігієни.
      Будь-яку капу можна самостійно зняти на час чищення зубів чи прийому їжі, а саму капу легко промити водою та прочистити.

      - Захист емалі. Після застосування кап не потрібна додаткова мінералізація чи інша профілактика емалі.
      Етапи лікування з капами
      1. До початку будь-якого ортодонтичного втручання обов'язковими є консультація та огляд лікаря. Після додаткових досліджень можна буде визначити, який саме вид ортодонтичного лікування буде оптимальним та чи потрібні будуть саме капи.

      2. Якщо під час огляду виявиться, що потрібно пройти стоматологічну підготовку – ортодонт скерує Вас до своїх колег-спеціалістів для попереднього лікування. Це може бути професійне гігієнічне чищення, огляд пародонтолога, видалення 8-х зубів тощо. Усі призначення суворо індивідуальні.

      3. Капи виготовляються індивідуально за зліпками Ваших зубів. Лікар пояснить, як правильно вдягати ту чи іншу капу, скільки годин на добу носити, на якому етапі та протягом якого часу використовувати, пояснить деталі догляду.

      4. Носіння згідно з рекомендаціями лікаря.
      Під час їжі або чищення зубів капа обов'язково знімається, в інший час - носіть за вказаними годинами. Приблизно раз на 4-6 тижнів потрібен огляд у ортодонта, аби контролювати процес змін.

      5. Після завершення періоду використання та досягнення необхідного ефекту
      можна переходити до наступного етапу ортодонтії або ж завершувати лікування, якщо капа була фінальним кроком.
      Як доглядати за капами
      • Регулярно промивати проточною водою, за потреби пройтися м'якою щіткою. Слідкуйте за температурою – надто гаряча вода може деформувати капу.

      • Утриматися від паління, особливо якщо носите прозорі капи – від диму вони швидко тьмяніють та жовтіють. З тих же причин рекомендовано утриматися від контакту капи з фабуючими чи кислотними речовинами (напоями, їжею тощо).

      • На час прийняття їжі капи потрібно знімати.

      • Оглядати капу після зняття та перед надяганням. Якщо капа пошкоджена, розірвана, тріснута – її не можна використовувати. У такому випадку потрібно звернутися до ортодонта для заміни.

      • Зберігайте капу у спеціальному контейнері. Так набагато менше шансів її загубити.

        Бажаєте дізнатись більше чи потребуєте консультації ортодонта? Звертайтесь! Довіртеся команді професіоналів Зуб'ОК, і ми подбаємо про Вашу посмішку!
        Запишіться на консультацію зараз
        Заповніть форму
        Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
        Консультація ортодонта
        250.00 грн
        Діагностика та план лікування (відбитки, моделі, фотографії)
        Брекет-система на одну щелепу вiд
        9 500.00 грн
        ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ
        2 500.00 грн
        Наші фахівці
        Відгуки пацієнтів
        Завжди раді відповісти на Ваші питання
        Ми змінюємо Ваше життя на краще!
        Як нас знайти?
        Наші контакти
        +38 (067) 465-99-97
        +38 (044) 465-99-97
        м. Київ, Мінський проспект, 4
        Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

        ТОВ "ЗубОК"
        ЄДРПОУ: 41272625
        р/р: UA353807750000026003056128255
        ПАТ КБ "Приватбанк"
        МФО 380775
        Ліцензія (реєстрацийне досьє)
        від 14.12.2017 №09/1412-М


        Made on
        Tilda