Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Ортодонтичні пластини (апарати)

Неправильне розташування зубів часто створює незручності як морального, так і фізіологічного плану. Людям з викривленими зубами складно розмовляти та широко посміхатися, може бути соромно фотографуватися зблизька, а власна посмішка підсвідомо порівнюється з ідеальними голлівудськими.

Разом з тим нерівні зуби та порушення прикусу ускладнюють роботу для шлунково-кишкового тракту, можуть спричиняти головні болі та подальшу дисфункцію щелепного суглобу, тобто впливають практично на весь організм.

Аби змінити цю картину, подарувати рівні зуби, сяючу впевнену посмішку та додати здоров'я усьому організму, стоматологія має цілий арсенал засобів та окремий напрям – ортодонтичне лікування апаратами.
Що це таке?
Будь-які самостійні конструкції для вирівнювання зубів називаються ортодонтичними апаратами. Це широкий спектр засобів для лікування, найпоширенішими з яких є пластинки (знімні апарати) та брекет-системи (незнімні апарати). Кожен вид апаратів має свої показання, призначення за віком, свій принцип дії тощо, тож остаточний вибір конструкції можна буде зробити на консультації зі спеціалістами в Зуб'ОК.
Показання до встановлення ортодонтичного апарату
Основним показанням до ортодонтичного лікування будь-якими апаратами є порушення прикусу та нерівні зуби. Помітити відхилення можна на ранніх стадіях ще у дитячому віці і вчасно виправити:

До 6 років:

  • перехресний прикус;
  • ранні скелетні аномалії;
  • профілактичне протезування при передчасній втраті молочного зуба (ортодонтичними кільцями).

У 6-10 років:

  • травматична оклюзія;
  • ранні скелетні аномалії, спричинені спадковістю;
  • протрузія верхніх різців та незмикання губ;
  • профілактичне протезування;
  • мезіальний або перехресний прикус.

З 10 років – лікування будь-яких виявлених аномалій:

  • патології прикусу (мезіальний, глибокий, перехресний чи відкритий);
  • нахил зубів у сторони, під кутами, інші викривлення;
  • скупченість зубів;
  • міжзубні проміжки тощо.
    Чи є протипоказання?
    Як правило до самих конструкцій протипоказань немає, окрім алергії на деякі компоненти (матеріал) апарату. Втім, це легко вирішується заміною на аналог (металеві брекети можна замінити на керамічні, або навіть на нейлонні капи тощо)

    Однак існують протипоказання власне до вирівнювання зубів, коли користування ортодонтичними апаратами буде протипоказано або дещо відтерміновано:

    • Захворювання пародонту в гострій стадії
    • Деструкції, запалення у кістковій тканині
    • Недостатня гігієна, надлишок зубних відкладень
    • Скелетні аномалії щелеп, захворювання СНЩС (щелепного суглобу)
    • Ретиновані зуби (ті, які не прорізалися)

    Окрім стоматологічних протипоказань, є деякі загальні захворювання, за яких не рекомендовано вирівнювання зубів:

    • Остеопороз
    • Цукровий діабет у стадії декомпенсації (не стабілізований)
    • Системні захворювання крові, імунної та ендокринної систем
    • Захворювання ЦНС, психічні розлади
    • Хронічні інфекційні захворювання (туберкульоз та інші)

    У будь-якому випадку кінцеве рішення про можливість лікування ортодонтичними апаратами Ви узгодите з лікарем після консультації.
    Які є види апаратів?
    За типом носіння та способом фіксації вирізняють знімні, незнімні та комбіновані апарати:

    - Знімні – потрібно носити кілька годин на добу (6-12 і більше). Точний час носіння визначається лікарем і зменшувати його не можна. Такі апарати добре пристосовані для нічного (вечірнього) використання, поки людина відпочиває. Знімні конструкції найчастіше призначаються дітям, коли у ранньому віці з їх допомогою найлегше впоратись з першими недоліками прикусу та зубних рядів.

    - Незнімні – передбачають постійне цілодобове носіння протягом кількох місяців чи навіть років. Найбільш відома незнімна конструкція – брекет-система. Такий апарат допомагає задіяти різні кути нахилу та зони тиску на зуби, тому періодично ортодонт коригує положення брекетів для досягнення потрібного результату.

    - Комбіновані – поєднують у собі одночасно кілька механізмів дії.

    За призначенням ортодонтичні апарати також поділяються на кілька типів:

    - Функціональні. Працюють з м'язами ротової порожнини та обличчя. Спрямовані на зняття гіпертонусу, налагодження функцій ковтання, розмови, дихання носом.

    - Механічні. Вирівнюють зуби та прикус завдяки механічному тиску та спеціальним тягам.

    - Комбіновані. Поєднують два попередні типи задля досягнення швидшого та кращого результату та одночасного вирішення кількох ортодонтичних завдань.
    Апарати чи… апарати? Які переваги таких конструкцій?
    Одразу зазначимо – неможливо однозначно відповісти, який тип ортодонтичного апарату краще. Тільки лікар після детального огляду, діагностики та визначення проблеми зможе відповісти, який апарат буде кращим і чи потрібна ортодонтія взагалі.

    • Підліткам та дорослим переважно встановлюють незнімні брекети – вони найсильніші за своєю дією і можуть впоратися зі зміною постійного прикусу, перемістити неправильно розміщені постійні зуби.

    • Знімні пластинки є м'якіші за своєю дією, тож їх рекомендують діткам у змінному прикусі, коли щелепи тільки починають рости, а молочні зуби перебувають у процесі заміни на постійні.

    • За знімними конструкціями легше доглядати, вони не спричинюють багато дискомфорту у ротовій порожнині.

    • За вартістю доступнішими є знімні пластинки, однак це не означає, що потім брекети не знадобляться. Інколи пластинка може лише дещо полегшити подальше лікування, але не бути кінцевим етапом лікування. Тож за ефективністю переважають брекет-системи.

    • Час носіння, період звикання, гіпоалергенність та інші характеристики визначаються індивідуально: все залежить від Вашої ситуації, плану лікування та вибору матеріалів конструкції (наприклад, пластинки можуть бути з яскравим малюнком, а брекети – не містити металевих елементів).
    Етапи встановлення апарату
    1. До початку будь-якого ортодонтичного втручання обов'язковими є консультація та огляд лікаря. Відвідувати ортодонта можна вже з 5-6 років, тож якщо ваша дитина вже досягла зазначеного віку – можна починати знайомство та профілактичні огляди. Надалі будь-який час для початку відвідувань ортодонта буде слушним: що раніше, то краще.

    2. Якщо ортодонт виявить потребу у встановленні апарату – він може призначити додаткові дослідження, знімки, консультації колег-спеціалістів. Після отримання всіх даних буде обрано конкретний апарат та план лікування.

    3. Носіння апарату. Залежно від типу конструкції, лікування потребуватиме оглядів з різною періодичністю, домашнього батьківського контролю, зміни стилю харчування на період ортодонтії тощо. Знімна конструкція надягається/знімається самостійно, незнімна – фіксується на весь період лікування і потребує особливої уваги до гігієни.

    4. По завершенню лікування рекомендовано закріпити результат ретенційною капою або трейнером.
    Як доглядати за апаратом?
    Знімні апарати не потребують особливого догляду – їх потрібно лише вчасно промивати водою та очищувати. Незнімні ж – потребують ретельнішої гігієни. На час носіння брекет-систем потрібна спеціальна ортодонтична щітка, йоржики, а також віск проти натирання. Чистити зуби з брекетами потрібно після кожного прийому їжі.

    Не зволікайте з візитом до ортодонта та подаруйте здорову красиву посмішку собі та своїм дітям! Що раніше буде виявлено щонайменші відхилення, то легше, швидше та дешевше буде виправити положення зубів. Чекаємо у стінах Зуб'ОК!
    Запишіться на консультацію зараз
    Заповніть форму
    Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
    Консультація ортодонта
    250.00 грн
    Діагностика та план лікування (відбитки, моделі, фотографії)
    Брекет-система на одну щелепу вiд
    9 500.00 грн
    ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ
    2 500.00 грн
    Наші фахівці
    Відгуки пацієнтів
    Завжди раді відповісти на Ваші питання
    Ми змінюємо Ваше життя на краще!
    Як нас знайти?
    Наші контакти
    +38 (067) 465-99-97
    +38 (044) 465-99-97
    м. Київ, Мінський проспект, 4
    Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

    ТОВ "ЗубОК"
    ЄДРПОУ: 41272625
    р/р: UA353807750000026003056128255
    ПАТ КБ "Приватбанк"
    МФО 380775
    Ліцензія (реєстрацийне досьє)
    від 14.12.2017 №09/1412-М


    Made on
    Tilda