Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Підготовка дитини до візитуПерші візити до стоматолога – це фундамент, який на все подальше життя закладає у дитини ставлення до лікування зубів. Аби ці зустрічі пройшли ефективно та з максимальним психологічним комфортом, всім сторонам важливо діяти злагоджено та в інтересах маленького пацієнта. Саме тому до підготовчого процесу важливо долучити не тільки фахівців Зуб'ОК, а й розпочати підготовку ще з дому, адже батьківський настрій та настанови можуть стати вирішальними для дитини.
Що це таке?
Підготовка дитини до візиту в стоматологію – це комплексний процес, який спрямований на збереження психологічного комфорту дитини, її знайомство зі стоматологією та виховання стоматологічної культури на майбутнє. Для цього є розроблені спеціальні правила та методики, завдяки яким можна морально підготувати дитину, аби нівелювати будь-які негативні очікування чи враження.

Коли діткам потрібна підготовка? Показання
Елементи психологічної адаптації потрібні усім майбутнім пацієнтам, які:
 • Вперше йтимуть до стоматолога.
  Для них це щось незвідане, незнайоме, а у невизначеності, як відомо, ховається більше страхів. Тож починайте заздалегідь пояснювати, а що ж це таке планується


 • Вперше йтимуть до іншої клініки або лікаря.
  Змінити клініку/лікаря – те ж саме, що змінити садочок або школу: нове місце, нові емоції, нова невизначеність. Від змін у дитини підвищується напруга та стрес, вона може неочікувано закапризувати та зчинити опір.

 • Вперше йтимуть на лікування.
  Трапляється, що дитина спокійно себе поводить рівно до того моменту, доки їй не почнуть щось робити у роті. Вона спокійно приходить на «знайомство», сидить у стоматологічному кріслі, грається та вивчає реквізит стоматолога, але не дається лікуватися. Тож якщо ви вже приходили на кілька ознайомчих візитів, але лікування ще не починали – варто буде приділити увагу додатковій адаптації
 • Мали негативний досвід відвідування стоматолога
  Ситуація, яка потребує особливої уваги, адже негативний досвід значно складніше перебороти, аби створити нові позитивні враження.


Які варіанти підготовки можна застосувати? Поетапні кроки
Формат підготовки значною мірою буде залежати від віку дитини та її характеру, та у першу чергу ми радимо дотримуватися такої етапності:
 • Власний приклад
  Коли один з батьків планує відвідати стоматолога – візьміть дитину з собою. Нехай вона побуде спостерігачем та побачить, як все відбувається. Оберіть той візит, де ви плануєте незначне втручання – профілактичний огляд, професійну гігієну, відбілювання тощо. Попередьте свого стоматолога, та пройдіть дорослий прийом з ігровими мотивами та поясненням дитині, що зараз роблять мамі чи татові. Не обговорюйте при дитині негативний досвід лікування, у тому числі з іншими родичами чи у компанії знайомих/друзів.
 • Фільми/серіали/мультфільми/ігри
  Залежно від віку, оберіть для дитини контент на стоматологічну тематику: завантажте ігри про лікування зубів, або подивіться разом відео. З зовсім маленькими – влаштуйте ігри «лікар-пацієнт», можна також взяти дитячий стоматологічний набір та полікувати ляльок.
 • Емоційний стан батьків
  Що більшого значення ви надаватимете стоматології, то більше й дитина перебиратиме ваше хвилювання та знервованість. Натомість, ставтеся до планування стоматологічного прийому як до чогось звичайного та буденного, як до походу в магазин чи прогулянки.
 • Лексика
  Розповідаючи про запланований похід до стоматолога, уникайте формулювань «не буде страшно», «не буде боляче», «укол», «свердлити», «черв'ячки в зубі» тощо. Ми ж таке не кажемо, коли збираємось на ковзанку, гойдалки чи за цукерками ;)
 • Чесність
  Вже будучи в кріслі, дитина все одно розпізнає обман, а отже – отримає додатковий стрес та ще й відчуватиме зраду найріднішої людини. Тому не кажіть «ми нічого не будемо робити» і «лікар тільки подивиться», якщо насправді це не так. Замініть на «ми запитаємо у лікаря, чи потрібно полікувати зубки» або «лікар допоможе зробити так, щоб цей зубчик в тебе перестав боліти»
Організаційна підготовка перед візитом.
Час для візиту
Обираючи час для візиту з маленьким пацієнтом, підберіть ті години, коли дитина не буде голодною та не захоче спати. Якщо ж дитина доросліша – порадьтеся з нею, коли б вона хотіла піти (у цей день, або у той), а також разом оберіть, до чоловіка чи жінки-лікаря. Інколи достатньо, щоб лікар був протилежної статі, і поведінка дитини блискавично змінюється.
Візит до клініки
Приходьте до клініки не дуже рано (щоб дитина не знудилася від очікування прийому), але й не спізнюйтесь (аби дати дитині трохи часу спокійно адаптуватися у приміщенні). Зі свого боку, персонал Zub`Ok допоможе розташуватися у холі таким чином, аби дитина спокійно роздивилася обстановку і її не смикали до знайомства з лікарем
Мотивацiя
Якщо дитину мотивує приз/досягнення/подарунок – пообіцяйте його дитині до прийому, і обов'язково заготуйте для вручення, якщо прийом пройшов вдало
Авторитет
Сплануйте візит так, щоб в цей день з дитиною могла піти людина-авторитет. Якщо дитина більше слухається тата, або бабусю чи навіть тітку – беріть цю людину у «групу підтримки». Перед людиною-авторитетом дитина поводитиметься спокійніше
День прийому
У день прийому спілкуйтеся на сторонні теми. Усі розмови про стоматолога мають відбутися до цього.
Адаптація в клініці
Перше знайомство
з лікарем ми радимо проводити у форматі адаптаційного візиту: посидіти в стоматологічному кріслі, роздивитись навколо, разом з лікарем подивитися зубки у дзеркало, подути повітрячком. Якщо дитина йде на контакт, можна зробити професійну гігієну – «почистити разом зубки».
Ознайомчі прийоми
Що раніше дитина потрапить на такі ознайомчі прийоми, то краще. Адже якщо вести дитину вже тоді, коли в неї болить зуб, то часу для грамотної психологічної адаптації практично не лишається.
Під час прийому
Під час прийому дозвольте лікарю-спеціалісту керувати прийомом, але залишайтеся поруч, щоб дитина відчувала присутність рідних. Про хід прийому подбають наші дитячі стоматологи, які зроблять лікування цікавим та комфортним!
Чи буває так, що дитина не адаптується?
Якщо ви перебрали усі можливі та доступні способи адаптації, долучали людей-авторитетів та дитячих фахівців-стоматологів, а дитина все одно не дає себе полікувати – це може свідчити про глибоку фобію чи психологічну травму. Тоді наші спеціалісти рекомендуватимуть вам додаткові заходи. Комусь допомагає дитячий психолог, комусь – лікування у медичному сні тощо. У будь-якому разі – співпраця батьків та дитячих стоматологів завжди дає свої результати та допомагає обрати той спосіб лікування, з яким дитина почуватиметься найбільш захищено.
Приводьте дитину на консультацію до дитячих стоматологів Зуб'ОК, і ми подбаємо про здоров'я та комфорт маленького пацієнта чи пацієнтки!
Ми надаємо допомогу
ПРИ КОНСУЛЬТАЦІЇ
Проводимо профілактичні огляди і допомагаємо з адаптацією дитини у стоматолога.
ПРИ КАРІЄСІ
Лікуємо початковий, середній і глибокий карієс молочних зубів у дітей.
ПРИ ПУЛЬПІТІ
Надаємо допомогу в разі ускладнення карієсу і виникненні пульпіту.
ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ
Навчаємо гігієни та догляду за порожниною рота для формування правильних звичок.
Запишіться на консультацію зараз
Заповніть форму
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Консультація дитячого стоматолога
200.00 грн
Герметизація фісур
400.00 грн
Реставрація молочних зубів
від 635.00 грн
Реставрація постійних зубів
від 800.00 грн
Вартість лікування молочних і постійних зубів
Фторування зубів (верхня і нижня щелепа)
Ендолікування однокореневого зуба за 1 візит
Ендолікування однокореневого зуба, початковий візит
Ендолікування багатокореневого зуба за 1 візит
520.00 грн
1 200.00 грн
2 300.00 грн
700.00 грн
Ендолікування багатокореневого зуба, початковий візит
1 200.00 грн
Ендолікування однокореневого зуба, завершальний візит
1 050.00 грн
Ендолікування багатокореневого зуба, завершальний візит
1 500.00 грн
Ендолікування, проміжний візит
650.00 грн
Наші фахівці
Відгуки пацієнтів
Завжди раді відповісти на Ваші питання
Ми змінюємо Ваше життя на краще!
Як нас знайти?
Наші контакти
+38 (067) 465-99-97
+38 (044) 465-99-97
м. Київ, Мінський проспект, 4
Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

ТОВ "ЗубОК"
ЄДРПОУ: 41272625
р/р: UA353807750000026003056128255
ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 380775
Ліцензія (реєстрацийне досьє)
від 14.12.2017 №09/1412-М


Made on
Tilda