Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Литовський проспект, 4

Хірургічні операції (види)

Хірургічна стоматологія – це окремий напрям, що потребує особливої майстерності та кваліфікації лікаря-стоматолога. Звісно, завжди краще, коли свої зуби зберігаються якнайдовше і їх можна пролікувати та врятувати. Але так буває не завжди, тому на випадки необхідності хірургічної операції у Зуб'ОК представлена досвідчена команда професіоналів
Коли може знадобитися хірургія? Показання до проведення
У стоматологічній практиці до хірургії вдаються тоді, коли звичайні методи лікування (терапевтичні) вже не допомагають. Хірургія є більш радикальним, проте ефективним втручанням, спрямованим на роботу з зубами, яснами, слизовою або кістковою тканиною. Залежно від клінічного випадку, хірургія може бути призначена за необхідності:

● Видалити зуб(и). Це може бути травма, сильне руйнування, невиліковний карієс чи запалення в каналах, рухомість тощо.

● Встановити зуб(и), тобто імплантувати штучний корінь зуба на місце відсутнього.

● Наростити кістку.

● Зробити пластику ясен.

● Підрізати вуздечку губи або язика.

● Зберегти рідні зуби, коли терапевтичне лікування безсиле (зубозберігаючі операції).

В усіх вищезазначених випадках може бути проведена хірургічна операція, проте остаточний висновок може зробити тільки лікар після огляду та діагностики.
Протипоказання
Хірургічне втручання не проводиться, якщо у Вас:

● Алергія на всі види анестезії.

● Стан наркотичного або алкогольного сп'яніння.

● Психоемоційні розлади у стані загострення.

● Є протипоказання за загальним станом організму: хронічні захворювання, вагітність тощо.


За наявності протипоказань наші лікарі завжди зважують ризики та необхідність втручання, і обговорюють з Вами усі деталі, тверезо оцінюють усі можливі наслідки від проведення та не проведення хірургічного втручання.
Види хірургічних втручань:
Усі хірургічні втручання в стоматології можна умовно поділити на три види: хірургія зубів, хірургія м'яких тканин, робота з кісткою.

1. Хірургія зубів: видалення, імплантація, зубозберігаючі операції.


● Видалення зубів.

Видалення зубів стає необхідним тоді, коли їх вже неможливо або недоцільно залишати у ротовій порожнині: вони стають джерелом інфекції для здорових зубів, є зруйнованими або травмованими настільки, що не виконують свою функцію, заважають вирівнюванню зубних рядів, сильно розхитані, неправильно розташовані тощо. У подібних випадках лікар проведе щадне видалення, та надасть подальші рекомендації.

● Імплантація зубів.

Імплантація являє собою вживлення штучного (титанового) кореня зуба на місце втраченого і допомагає відновити зубний ряд та Вашу посмішку. Може проводится як одночасно з видаленням зуба, так і через кілька місяців після цього. Залежно від індивідуальної клінічної картини, лікар підбере варіанти імплантатів від різних виробників, яких ми дуже ретельно обирали, аби забезпечити найкращий результат лікування.

● Зубозберігаючі операції.

Зубозберігаючі операції – це операції на коренях зубів, за допомогою яких забираються уражені ділянки коренів і зберігається здорова частина зуба. Якщо корінь стає центром запалення (кіста, гранульома тощо), а ендодонтично, тобто через кореневі канали, прибрати запалення не є можливим, - саме тоді у нагоді стають різновиди зубозберігаючих операцій: резекція (обрізка) верхівки кореня, ампутація або видалення кореня, гемісекція тощо. Таке точкове втручання допомагає подовжити термін служби Вашого рідного зуба і не видаляти його повністю.

2. Хірургія м'яких тканин: хірургічна пародонтологія, пластика вуздечки, відкриття абсцесів.

● Хірургічна пародонтологія.

Хірургічна пародонтологія – це всі види операцій, що проводяться при запаленнях ясен (пародонтит на останніх стадіях). Якщо терапевтичне лікування малоефективне, вдаються до хірургічних способів. Це може бути клаптева операція, кюретаж, спрямована регенерація тканин, подовження коронкової частини зуба тощо, - тобто усе, що допоможе покращити стан ясен а також утримати зуби на своїх місцях.

● Пластика вуздечки.

Вуздечка – це зв'язка, що прикріплює основу губи або язика до щелепи. Аномалії у розвитку вуздечки вже з дитячого віку можуть спричинити порушення дикції та прикусу, а тому може знадобитися операція підрізання вуздечки, після чого вона стає довшою та правильно виконує свою функцію. Пластика виконується з невеликим розрізом, і у малюків може бути взагалі безболісною.

● Відкриття абсцесів.

Якщо у ротовій порожнині утворюється сильне гнійне запалення з набряком (відоме у народі як «флюс»), або сильне запалення верхівок кореня, або набряк слизової в ділянці зуба «мудрості» - може знадобитися хірургічний розріз, аби дістатися до центру запалення та очистити його.

3. Робота з кісткою.

● Кісткова пластика.

Кісткова пластика – це процес додавання (нарощування) кісткової тканини, якщо її обсягу замало для подальшого лікування. Частіше за все проводиться при підготовці до імплантації, аби забезпечити місце для надійного встановлення імплантату.

● Синус-ліфтинг.

Синус-ліфтинг є різновидом кісткової пластики, проте виконується лише на верхній щелепі у ділянках, близьких до гайморових пазух. Особливістю процедури є те, що дно пазухи обережно піднімається і створюється місце для додавання кісткової тканини. Таким чином збільшується обсяг кістки та утворюється місце для встановлення імплантатів.
Особливості хірургічних втручань (етапи)
● Обов'язковий огляд, діагностика та планування втручання.

● Перед операцією бажано провести підготовче лікування, аби виключити можливість інфікування робочого поля: зняти зубні відкладення, пролікувати карієси тощо.

● Усі хірургічні втручання проводяться під місцевою або загальною анестезією, тож операція проходить абсолютно безболісно

● Тривалість операції – від 30 хв, залежно від обсягу робіт

● Після операції лікар надає всі потрібні рекомендації по догляду, а також спостерігає за процесом реабілітації на оглядах.
Рекомендації по догляду
Протягом перших днів після операції потрібно берегти місце втручання та суворо дотримуватися індивідуальних рекомендацій лікаря. Зазвичай обов'язковими рекомендаціями є:

● Одразу після операції зачекати до 2х годин, не вживати їжу та напої.

● Не полоскати рот та не пити через соломинку (змінюється тиск).

● Утриматися від підвищених температур (сауна, баня, гарячі напої чи їжа, гарячі ванни), обмежити фізичні навантаження.

● Жувати та спати на протилежну сторону.

● Приймати призначені медикаменти та виконувати призначення лікаря.

● У випадку затяжного болю та / або підвищення температури – одразу повідомити клініку та діяти за рекомендаціями.
! Важливо
Будь-які хірургічні втручання у клініці Зуб'ОК проводять тільки лікарі-стоматологи, що мають відповідну сертифікацію з хірургії та достатній досвід проведення операцій різної складності. Ми цінуємо наших пацієнтів та забезпечуємо тільки найкращими умовами і підходами до лікування. З нами Ви можете бути спокійні за власне здоров'я: Ви у руках професіоналів!
Запишіться на консультацію зараз
Заповніть форму
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Консультація хірурга
250.00 грн
Видалення рухомих зубів
220.00 грн
Видалення однокореневого зуба
770.00 грн
Видалення багатокореневого зуба
1 480.00 грн
Вартість видалення
Видалення атипове 1 категорії
Видалення атипове 2 категорії
Складне видалення 2 категорії
Складне видалення 1 категорії
1 990.00 грн
2 990.00 грн
1 480.00 грн
1 970.00 грн
Наші фахівці
Завжди раді відповісти на Ваші питання
Ми змінюємо Ваше життя на краще!
Як нас знайти?
Наші контакти
+38 (067) 518-61-75
+38 (067) 518-49-97
м. Київ, Литовський проспект, 4
Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

ТОВ "ЗубОК"
ЄДРПОУ: 41272625
р/р: UA353807750000026003056128255
ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 380775
Ліцензія (реєстрацийне досьє)
від 14.12.2017 №09/1412-М

Made on
Tilda