Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Коронки на імплантаті

Найсучаснішим та ефективним методом відновлення втраченого зуба на сьогодні є імплантація зубів. Проте мало встановити тільки імплантат, який заміщує собою зубний корінь. Природньою та схожою на зуб конструкція стане лише тоді, коли на імплантат буде встановлено коронку, тобто штучний зуб.



Що це таке?
Коронка на імплантаті – це різновид коронок (штучних металокерамічних або керамічних ковпачків), які кріпляться не до власного кореня зуба, а до штучного – до імплантату. Для цього між ними встановлюється спеціальна з'єднувальна частина (абатмент), яка забезпечує міцність та надійність всієї конструкції. За виглядом коронка не відрізняється від інших зубів та виглядає абсолютно природньо, як свій зуб.
Коли встановлюють такі коронки?
  • такий тип коронок встановлюється виключно в процесі імплантації, як її продовження, а тому показані при:
  • Відсутності одного або кількох зубів
  • Зруйнованому зубі, коли призначено видалення з подальшою імплантацією
  • Травмі зуба, тріщинах кореня тощо, коли власний корінь потрібно замінити імплантатом
При цьому терміни встановлення можуть різнитися, в залежності від індивідуального клінічного випадку:
  • Негайне навантаження: встановлюється одразу після імплантації, протягом 1-3 днів
  • Двохетапне навантаження: встановлюється після інтеграції (приживлення) імплантату – через 3-6 місяців
Чи є протипоказання?
Перед встановленням коронки на імплантат проводиться вживляння власне імплантату – штучного титанового кореня зуба. До початку лікування наші лікарі-стоматологи комплексно оцінюють можливість проведення повного циклу відновлення зубів – і імплантації, і встановлення коронки на імплантат.
Такий вид відновлення може бути заборонений лікарями через:
  • Протипоказання до проведення операції через загальні захворювання систем організму (хвороби крові, серцеві захворювання, розлади ендокринної, нервової систем тощо)
  • Онкологічні захворювання
  • Алергії (на матеріали або анестетики)
  • Вагітність та лактацію
  • Молодий вік (до 16-18 років)
  • Деякі аномалії анатомії зубів та прикусу
  • Запальні процеси у ротовій порожнині
  • Підвищене навантаження щелеп: гіпертонус жувальних м'язів, неправильний прикус, бруксизм тощо
У будь-якому разі тільки на консультації, після детального огляду та проведення додаткових обстежень, фахівці Зуб'ОК порекомендують індивідуальній план відновлення з найкращим результатом саме для Вашого організму, враховуючи усі показання та протипоказання до лікування.
Чи усі коронки на імплантатах однакові?
Залежно від потреб, клінічної ситуації та побажань, коронки на імплантаті можуть відрізнятися за матеріалами, а також за способами фіксації (з'єднання з імплантатом).

  • Металокерамічні коронки. Оптимальний варіант за ціною та класика протезування. Каркас виконаний з металу, а поверхня вкрита керамікою, що дозволяє поєднати міцність та естетику. За виглядом така коронка не відрізнятиметься від власних зубів, оскільки колір можна підібрати за спеціальною шкалою та естетично відтворити зуб. При цьому міцний каркас є надійною опорою та довго слугуватиме навіть при великих навантаженнях кусання/жування. Біосумісна, якщо немає алергії на метал.
  • Коронки з діоксиду цирконію. Ще більш естетичний і водночас дещо дорожчий варіант протезування. Така коронка на імплантат виготовляється повністю з цирконієвого сплаву, міцна, легка, високоестетична, гіпоалергенна та слугує довше за аналоги. З часом не змінює свого вигляду, не просвічує, не сколюється, ідеально підходить для протезування у лінії посмішки.
Незалежно від обраного виду коронки, вона може бути зафіксована на імплантаті одним з двох методів:
  • Цементна фіксація. Класичний спосіб, при якому коронка фіксується за допомогою спеціального медичного цементу (клею). Кріплення максимально надійне, зняти таку коронку згодом практично неможливо. У деяких випадках це ускладнює обслуговування конструкції та гігієну, а тому було винайдено другий спосіб:
  • Гвинтова фіксація. Більш сучасний та прогресивний метод фіксації, коли коронка з абатментом прикручуються до імплантату як гвинт, за різьбою. В коронці залишається невеличкий отвір, через який можна викрутити гвинт та зняти конструкцію. Це місце закривається пломбувальним матеріалом і візуально лишається непомітним. Завдяки гвинтовій фіксації у подальшому працювати з конструкцією набагато простіше.
Як проходить встановлення?
Протезування за допомогою коронки на імплантаті є другим етапом загального процесу імплантації, а тому шлях до встановлення дещо довший, ніж звичайне протезування коронками.

Які етапи необхідно буде пройти:

  • Діагностика та консультація лікарів: імплантолога та ортопеда. На цьому етапі збираються усі дані стосовно Вашого стану здоров'я, проводиться огляд та 3D-діагностика, підбирається тип та розмір конструкції (імплантат, абатмент та коронка), складається та обговорюється індивідуальний план лікування
  • Терапевтичне лікування. Якщо під час діагностики виявлені будь-які відхилення у здоров'ї ротової порожнини – усе потрібно пролікувати до початку імплантації, аби прибрати ризики запалення, інфікування та ускладнень. Професійна гігієна, лікування карієсів, запалень ясен тощо – обов'язковий етап підготовки.
  • Хірургічне встановлення імплантатів. Це оперативне втручання, що проводиться під місцевою або загальною анестезією, і займає від 30-60 хв і більше, залежно від кількості встановлюваних імплантатів.
  • Протезування. Залежно від плану лікування, встановлення коронки на імплантат може відбуватися як одразу (негайне навантаження протягом 1-3 днів), так і після приживлення імплантату (через 3-6 місяців). Є і комбінований варіант, коли одразу встановлюється не постійна, а тимчасова коронка, а вже постійна конструкція, яка є важчою, встановлюється через кілька місяців
Обов'язкові складові протезування – встановлення абатменту (т.зв. культі, з'єднувальної частини між імплантатом та коронкою) і власне коронки. Залежно від Вашого клінічного випадку, абатмент може бути стандартним (з готової лінійки від виробника), так і індивідуалізованим, коли потрібно домогтися правильного розміщення конструкції в ротовій порожнині або створити ідеальну естетику. Коронка ж в будь-якому разі виготовляється індивідуально, для відтворення анатомії, кольору та положення у зубному ряду.

По завершенню всіх етапів наші лікарі-стоматологи обов'язково будуть рекомендувати проходити регулярні профілактичні огляди (1 раз на півроку) та професійну гігієну ротової порожнини. За цих умов встановлена конструкція слугуватиме найдовше.
Як виготовляється коронка на імплантаті?
Як і будь-яка зубна коронка, коронка на імплантат виготовляється у спеціальній зуботехнічній лабораторії, і цей процес потребує трохи часу (в середньому 1-2 тижні), залежно від типу коронки. Як усе відбувається?

  • Лікар у клініці знімає відбиток щелеп за допомогою спеціального матеріалу або цифровим сканером, і передає його в лабораторію з супровідною інформацією про тип коронки, колір, анатомічні особливості тощо.
  • На період виготовлення Вам може бути встановлена тимчасова коронка, аби зубний ряд повноцінно виглядав та функціонував
  • Якщо потрібно виготовити металокерамічну коронку, тоді спочатку в лабораторії виготовляється металевий каркас, далі він покривається шаром кераміки та запікається у спеціальній печі.
  • Виготовлення коронок з діоксиду цирконію відбувається за цифровими методиками, коли після комп'ютерного моделювання коронка виготовляється з цирконієвого блоку на спеціальному фрезерувальному апараті.
  • Готова коронка разом з абатментом передається до клініки. Спочатку відбувається примірка на тимчасовий цемент (клей), аби перевірити точність виконання та подивитись коронку у порожнині рота. Інколи може знадобитись докорекція в лабораторії, однак якщо все гаразд, коронка фіксується на постійній основі (цементною або гвинтовою фіксацією).
А що далі? Які гарантії та термін служби?
Після встановлення коронки на імплантаті варто дотримуватися декількох простих правил, аби коронки слугували якнайдовше:
  • професійна гігієна у стоматолога раз на півроку (у т.ч. огляд імплантату)
  • домашня гігієна з урахуванням рекомендацій лікаря: чищення зубів двічі на день, йоржик або зубна нитка, ополіскувач, іригатор тощо. Бажано не використовувати абразивні чи відбілюючі пасти, які можуть вплинути на естетику коронки. У всьому іншому – доглядайте за коронкою, як і за власними зубами
  • для профілактики сколів бажано не кусати/жувати надто тверду їжу з підвищеним навантаженням на коронку (не кусати та не гризти горіхи, сухарі, грильяж, чіпси тощо)
  • профілактичний огляд у лікаря-ортопеда 1-2 рази на рік – для оцінки стану конструкції

За дотримання цих умов коронки слугуватимуть 5, 10 а то і 15 років.
Довіртеся спеціалістам клініки Зуб'ОК та подаруйте собі сяючу усмішку на довгі роки!
Ми надаємо допомогу

ПРИ ОДИНОЧНІЙ ВТРАТІ ЗУБА
У разі відсутності зуба коронки на імплантатах допомагають відновити втрачені одиниці і жувальну функцію.
ПРИ РУЙНУВАННІ ЧАСТИНИ ЗУБА
Відновлення при великій втраті обсягу коронкової частини, коли відновлення композитом і вкладками неможливо.
ПРИ СТЕРТОСТІ ПОВЕРХНІ
Протези з міцного і надійного матеріалу захищають власні зуби від стирання і подальшого руйнування.
ПРИ ОБМЕЖЕНОМУ БЮДЖЕТІ
Пропонуємо вигідні умови безпроцентної розстрочки від 6 до 12 місяців. Лікуйтеся зараз - платіть потім.
Запишіться на консультацію зараз
Заповніть форму
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Металокерамічна коронка
4 045.00 грн
Коронка на каркасі з діоксиду цирконію
7 000.00 грн
Коронка на iмплантатi, вiд
6 000.00 грн
Вартість коронок
Наші фахівці
Відгуки пацієнтів
Завжди раді відповісти на Ваші питання
Ми змінюємо Ваше життя на краще!
Як нас знайти?
Наші контакти
+38 (067) 465-99-97
+38 (044) 465-99-97
м. Київ, Мінський проспект, 4
Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

ТОВ "ЗубОК"
ЄДРПОУ: 41272625
р/р: UA353807750000026003056128255
ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 380775
Ліцензія (реєстрацийне досьє)
від 14.12.2017 №09/1412-М


Made on
Tilda