Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Лiкування карієсу

Карієс зубів – найбільш поширене стоматологічне захворювання на планеті. Небезпека в тому, що на початкових етапах його майже неможливо діагностувати без спеціального стоматологічного обладнання, а подальші ускладнення призводять до запалення нервів та навіть втрати зубів. Тому вкрай важливо вчасно відслідкувати та пролікувати карієс. Втім, усе по порядку






Що це таке?
Карієс – це поступова демінералізація та потоншення емалі, її ураження та руйнування під дією мікроорганізмів ротової порожнини, що супроводжується утворенням пустоти в зубі і подальшим запаленням внутрішніх тканин зуба – дентину, пульпової камери та нерву.

Причинами карієсу при цьому можуть бути як один, так і цілий комплекс факторів:

- Недостатня гігієна порожнини рота, що сприяє активності мікроорганізмів
- Анатомічні особливості зубів (міжзубні проміжки, неправильний прикус, скупченість зубів)
- Стиль харчування. Нестача кальцію та фтору, надмірне вживання солодкого та «липучої» їжі на кшталт чіпсів
- Загальні хронічні захворювання організму
- Спадковість
- Слабкий імунітет, гіповітаміноз

За такого широкого спектру причин, карієс – найбільш відоме стоматологічне захворювання, з яким хоча б раз стикалися 93% населення Землі.

Види карієсу. Показання до лікування
Визначити карієс в домашніх умовах зазвичай вдається тоді, коли емаль вже змінює колір або коли зуб починає боліти, реагувати на подразники у вигляди солодкої їжі чи різких температур. Але це не найперша стадія. Тому точно визначити етап розвитку карієсу та призначити відповідне лікування для збереження зуба зможе тільки лікар-стоматолог після детального огляду та консультації.
Які види карієсу можуть бути:

  • Стадія плями. Найперший етап, коли емаль тільки починає демінералізуватися. Втрачається блиск, емаль стає шорохуватою та матовою на вигляд. Це добре видно під професійним освітленням в стоматологічному кріслі, і не завжди помітно у домашньому дзеркалі. Зуб при цьому жодним чином не турбує.
  • Поверхневий карієс. Демінералізована емаль починає руйнуватися під дією бактерій, змінює колір. Поступово утворюється доступ до дентину – внутрішніх тканин зуба, які є м'якшими та більш вразливими. Часом можуть виникати неприємні відчуття від гарячого/холодного, кислої та солодкої їжі.
  • Середній карієс. Супроводжується ураженням дентину, неприємні відчуття стають сильнішими, а захворювання розвивається швидше. Явно вираженою стає так звана «дірка в зубі» - каріозна порожнина темного кольору.
  • Глибокий карієс. Інфікування зачіпає глибокі шари дентину і майже доходить до пульпової камери. Під емаллю утворюється достатньо велика порожнина, починає забиватися їжа, зуб болить.
В залежності від локалізації каріозного процесу, виділяють:

Фісурний карієс. Найпоширеніший та знайомий – на жувальній поверхні зубів.
Апроксимальний. Цей карієс «хитріший» і ховається у міжзубних проміжках (на контактних пунктах)
Пришийковий. Розвивається ближче до кореня зуба, біля ясен
Карієс кореня. Єдиний вид карієсу, що не піддається терапевтичному лікуванню, бо джерело запалення знаходиться нижче рівня ясен

Якщо карієс виникає у зубі вперше – він класифікується як первинний. Якщо ж зуб вже ліковано, може бути діагностовано вторинний карієс – біля або під встановленою пломбою

Ми наполегливо радимо проходити профілактичний огляд кожні півроку, однак якщо ви починаєте спостерігати у себе наступні симптоми, приходьте раніше! Це може бути свідченням розвитку карієсу:

  • Зміна кольору та фактури емалі (потемніння, пляма, шорохуватість, матовість)
  • Реакція зуба на температурні подразники, солодку/кислу їжу
  • Біль при вживанні їжі
  • Застрягання їжі там, де зазвичай ви цього не спостерігали
  • Утворення заглиблення в зубі
  • Почервоніння та набряк ясен
  • Неприємний запах з рота

Що раніше буде діагностовано розвиток карієсу, то простіше та дешевше буде з ним впоратися
Протипоказання
Чим швидше полікувати карієс, то краще, однак є деякі стани організму, коли лікування буде тимчасово протипоказане, і його потрібно буде відкласти:

  • Вагітність у 1 та 3 триместрах
  • ГРВІ та інші інфекційні хвороби у гострій стадії
  • Застуда на губах, герпес

Як тільки означені стани минуть, одразу можна переходити до лікування.
Опосередкованим протипоказанням також буде алергія на анестетики чи певні пломбувальні матеріали.
Як відбувається лікування карієсу?
  • Діагностика. На консультації лікар-стоматолог проведе детальний огляд, а також за необхідності спрямує на рентген-діагностику, аби визначити реальний обсяг карієсу. За виглядом невеличкої цятки може ховатися серйозна порожнина всередині, а тому варто точно розуміти ступінь ураження зубів. Залежно від цього складається подальший план лікування
  • Анестезія та препарування. Знеболення потребується не в усіх випадках, часом на стадії плями чи поверхневого карієсу можна пролікувати без анестезії.
  • Препарування та обробка. Лікар вичищає усі уражені карієсом тканини, обробляє поверхню спеціальними антисептиками та адгезорами для кращого зціплення пломби із зубом - Встановлення пломби або реставрації. В чисту порожнину закладається пломбувальний матеріал, з якого відновлюється зуб. Це може бути як проста пломба, так і повноцінне відновлення анатомічної форми зуба у вигляді реставрації.
  • Полірування. Встановлена пломба шліфується за висотою та формою, аби домогтися максимально правильного її розташування в порожнині рота. Пломба не має бути зависокою, щелепи мають нормально змикатися, флос – вільно проходити крізь контактні пункти тощо.
  • Повторне полірування. Якщо пломбу(реставрацію) встановлено у лінії посмішки – для подовження її естетичного вигляду рекомендовано профілактичне полірування 1 раз на 6-12 місяців.
Які бувають пломби?
У стоматології Зуб'ОК затверджено до використання тільки найкращі сертифіковані пломбувальні матеріали. З-поміж них можна виділити декілька типів пломб:
Фотополімерні пломби.
Це найсучасніший матеріал, який є золотим стандартом пломбування зубів. За своїми якостями такий матеріал довго слугує, міцний, гіпоалергенний та біосумісний, підбирається під колір емалі і завдяки цьому непомітний у ротовій порожнині, а встановлення достатньо просте за протоколом. Але такий матеріал буде дещо дорожчим за інші варіанти
Склоіономерні пломби.
Також можна підібрати близький до емалі колір, матеріал міцний та надійний. Перевагою є фтор у складі, що дозволяє захищати зуб від розвитку вторинного карієсу. Дещо менш естетичні за фотополімери.
Композитні пломби
Якщо попередні матеріали є готовими до використання, то композитну пломбу лікар змішує з кількох інгредієнтів безпосередньо перед встановленням на зуб. Міцні, але з часом змінюють колір, тому не рекомендовані для встановлення у лінії посмішки.
Складаючи план лікування, лікар-стоматолог обов'язково запропонує саме той матеріал, який буде найкращим саме для вашого випадку, пояснить відмінності та переваги кожного виду.
Скільки стоятиме пломба? Це назавжди?
За медичною статистикою, якісно встановлена пломба може слугувати до 3-5 років. На практиці ж це може бути і довше, якщо виконуються рекомендації лікаря:

- Профілактичний огляд раз на півроку
- Своєчасне полірування пломби
- Дотримання правил гігієни (домашньої та у лікаря)
- Увага до загального стану організму

Зверніть увагу, вказані терміни служби – середнє значення. Якщо пломба встановлена не за протоколом, або лікар не повідомлений Вами про певні загальні захворювання, або виникло нове захворювання організму чи новий стан (наприклад, вагітність) – пломбу може бути потрібно змінити і раніше, вона може випасти через підвищену крихкість самого зуба тощо.

Інші види лікування зубiв:
Лiкування пульпіту , Лікування каналів зуба
Профілактика карієсу
Запобігати карієсу можливо та необхідно. А ще це дуже легко, якщо дотримуватися основних правил:

  • Якісна гігієна ротової порожнини двічі на день. Користуйтеся не лише щіткою, а й йоржиками та флосами, не забувайте очищувати язик. Найкраще – підібрати з лікарем індивідуальні засоби догляду (щітка, паста, ополіскувач тощо)
  • Регулярний огляд та професійна гігієна у лікаря. М'який наліт неможливо повністю видалити в домашніх умовах, а тому звертайтеся до лікаря, аби своєчасно проходити «генеральне прибирання» та позбуватися надлишку мікроорганізмів у ротовій порожнині
  • Hасичення організму необхідними мікроелементами. Вживайте воду з фтором, якщо знаєте, що у вашому регіоні є особливості фільтрації/насичення води
  • Не експериментуйте з температурами: кава чи гарячі млинці з морозивом – привід додати стресу емалі та зробити її чутливішою до дії мікроорганізмів
  • Збалансоване харчування – запорука здоров'я всього організму, і зубів у тому числі. Радимо не зловживати швидкими вуглеводами та солодощами, а якщо все ж закинули до рота цукерочку – потім варто буде прополоскати рота
  • Зміцнення імунітету, особливо восени/навесні. Вітамінні комплекси додадуть організму захисних здатностей
Довірте своє здоров'я спеціалістам клініки Зуб'ОК, і ми подбаємо про всі деталі!

Ми надаємо допомогу
ПРИ КАРІЄСІ
Використовуємо сучасні, перевірені пломбувальні матеріали.
ПРИ ПУЛЬПІТІ
У разі виникнення пульпіту проводимо обробку та пломбування каналів.
ПРИ ТРІЩИНАХ І СКОЛАХ
Усуваємо дефекти поверхні і відновлюємо анатомічну форму зуба.
В СКЛАДНИХ ВИПАДКАХ
Використовуємо мікроскоп і зберігаємо зуби при переліковуванні і складній будові каналів.
Запишіться на консультацію зараз
Заповніть форму
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Консультація стоматолога-терапевта
250.00 грн
Лікування поверхневого карієсу
1 020.00 грн
Лікування середнього карієсу
1 280.00 грн
Лікування глибокого карієсу
1 490.00 грн
Вартість лікування карієсу
Герметизація фісур постійного зуба
Реставрація 1 рівень
Реставрація 3 рівень
Реставрація 2 рівень
400.00 грн
1 970.00 грн
2 490.00 грн
2 970.00 грн
Наші фахівці
Відгуки пацієнтів
Завжди раді відповісти на Ваші питання
Ми змінюємо Ваше життя на краще!
Як нас знайти?
Наші контакти
+38 (067) 465-99-97
+38 (044) 465-99-97
м. Київ, Мінський проспект, 4
Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

ТОВ "ЗубОК"
ЄДРПОУ: 41272625
р/р: UA353807750000026003056128255
ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 380775
Ліцензія (реєстрацийне досьє)
від 14.12.2017 №09/1412-М


Made on
Tilda