Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Керамічні брекети

При виборі брекет-системи у наших пацієнтів часто з'являється додаткове побажання: «щоб було не так помітно», «не було заліза в роті». Тоді найоптимальнішим варіантом за поєднанням «ціна-естетика» стане керамічна брекет-система
Що це таке?
Керамічні брекети – це спеціальний апарат для вирівнювання зубів, що виробляється з кераміки або сплаву алюмінію і відноситься до класу естетичних брекет-систем. Такі системи майже непомітні стороннім очам, бо підбираються в колір емалі, є більш витонченими та акуратними, ніж, до прикладу, металеві брекети. Керамічна брекет-система підійде усім, хто бажає вирівняти зуби без привертання уваги до цього процесу.
Кому показана керамічна брекет-система?
Якщо Вам потрібне ортодонтичне лікування і ви прагнете вирівняти зуби непомітно й естетично - керамічна система Вам точно підійде. Вона може впоратися з випадками різної складності та допоможе при таких показаннях:

 • Нерівність зубних рядів
 • Скупченість зубів або навпаки, проміжки між зубами
 • Розвернені зуби (навколо власної осі)
 • Висунуті вперед зуби або нахилені всередину
 • Порушення прикусу (перехрест щелеп, відсутність правильного змикання, глибокий прикус, висунута нижня щелепа тощо)
 • Підготовка до імплантації або естетичного протезування тощо
А чи є протипоказання?
Не можна починати вирівнювання зубів будь-якою брекет-системою, якщо діагностовано:
Захворювання кісткової та сполучної тканин,

Системні захворювання крові, імунної та ендокринної систем,

 • Bажкі форми бруксизму,
 • Захворювання ЦНС, психічні розлади,
 • Хронічні інфекційні захворювання (туберкульоз та інші),
 • Важкі ступені пародонтиту,
 • Низький рівень гігієни та супутні стоматологічні проблеми: карієси, запалення коренів та ін.
 • Вагітність.
Ще одним протипоказанням буде відносно юний вік: до 14 років скоріше за все лікар порекомендує інший апарат для вирівнювання (якщо це доцільно), або ж буде відштовхуватися від того, чи всі постійні зуби вже прорізалися та чи достатньо мінералізована емаль. На молочні зуби встановлювати брекети не можна та й недоцільно.
У всіх інших випадках можна сміливо обирати керамічні брекети!

Переваги та недоліки керамічної брекет-системи у порівнянні з іншими системами
Керамічна система є привабливішою серед інших брекет-систем завдяки ряду переваг:
Естетика. Керамічні брекети підбираються під колір емалі Ваших зубів, а тому майже непомітні

 • Ефективність та багатофункціональність. Можна виправити дефекти зубного ряду будь-якої складності
 • Гіпоалергенність. Якщо у Вас алергія на метали чи інші матеріали класичної брекет-системи – сміливо обирайте кераміку, яка сприймається організмом як власна тканина, а тому не викликає алергії.
 • Швидке звикання та комфорт носіння. Кераміка набагато рідше викликає неприємні відчуття, подразнення чи травмування слизової
 • Не змінюють дикцію. Завдяки більш витонченій конструкції керамічні брекети не заважають звичному стилю вимови
У той же час варто бути готовими і до деяких недоліків:

 • Більш висока ціна, порівняно з класичною металевою системою
 • Дещо менша міцність, а тому – потреба у акуратнішому носінні та догляді
 • Довший період носіння
 • Можлива зміна кольору від сильно пігментованих продуктів (чаю, кави, вина тощо) та куріння
Якщо правильно доглядати за керамічною брекет-системою, дотримуватись рекомендацій лікаря та вчасно з'являтися на контрольні прийоми, - брекети слугуватимуть надійно та ефективно
Як встановлюється брекет-система?
Лікування брекет-системою проходить у три основні етапи:

 • Підготовка
 • Встановлення та носіння брекетів
 • Ретенційний період (після зняття брекет-системи)

До підготовчого етапу зазвичай входить діагностика та планування, прорахунок параметрів обличчя та наявного розташування зубів, прогноз результату, вибір брекет-системи, підготовче лікування та професійна гігієна. Після цього знімається спеціальний відбиток щелепи та замовляється індивідуальна керамічна брекет-система.
Далі на прийомі лікар встановлює брекет-систему в порожнину рота та кріпить її до зубів:

 • Керамічна брекет-система стандартно складається з основи – брекетів, що підбираються під колір Вашої емалі; дуги світлого кольору та додаткових напівпрозорих фіксуючих деталей. На прийомі лікар кріпить основу (замочки) на очищену емаль за допомогою спеціального медичного клею, який триматиме брекети протягом усього часу носіння (за правильного догляду). Через ці замочки проходить так звана силова дуга, яка і буде поступово вирівнювати ваші зуби. Для комфортного носіння та естетичного вигляду дуга може бути вкрита тефлоном, за кольором є білою або напівпрозорою. Дуга закріплюється від зміщень за допомогою додаткових елементів: напівпрозорих лігатур або силіконових резиночок. Час встановлення брекет-системи на одну щелепу займе близько 1-1.5 години
 • Коригувати дугу та змінювати лігатури потрібно регулярно, відповідно до графіку прийомів у лікаря-ортодонта. Саме ці своєчасні коригування забезпечують рівномірне, м'яке та постійне переміщення ваших зубів. Якщо черговий прийом відкладається чи пропускається – це автоматично подовжує термін лікування.
Після зняття брекет-системи настає третій, так званий ретенційний або відновлювальний період. Після зняття брекетів лікування не завершується: зуби прагнуть повернутися у положення, в якому були роками, а тому потрібно закріпити результат вирівнювання так, щоб зуби не викривилися знову. Для цього встановлюється спеціальна знімна або незнімна конструкція – ретейнер. Це може бути як непомітна дротова скоба на зубах зі зворотього боку (зі сторони язика), або знімна прозора капа. Тип ретейнера та термін носіння визначається лікарем індивідуально.

Детальнiше про iншi види брекет-систем - металевi брекети, сапфiровI брекети, безлігатурні (самолігуючі) брекет-системи

Як доглядати за керамічною брекет-системою
Аби брекет-система надійно слугувала та виконувала свою функцію протягом усього часу лікування, до неї потрібно ставитися з усією відповідальністю та увагою, та притримуватися рекомендацій лікаря по догляду. Основними правилами є:

 • Ретельне чищення зубів. Звичного чищення двічі на день вже буде недостатньо, очищувати брекет-систему потрібно після кожного прийому їжі
 • Обережність чищення. Чим акуратніше Ви очищатимете зуби, тим краще. Для цього лікар індивідуально підбере для вас спеціальні щітки, йоржики, зубні нитки та ополіскувач. Не потрібно сильно тиснути чи терти – достатньо буде приділити увагу кожній ділянці зубів та брекет-системи, аби позбутися залишків їжі та нальоту
 • Спеціальне харчування. Будь-яка брекет-система є чутливою до твердих та в'язких продуктів: брекети можуть відклеюватися, губитися тощо. Тому на період лікування краще відмовитися від дуже твердих продуктів (горіхи, м'ясо, тверді овочі та фрукти), «липкої» їжі (іриски, чіпси тощо), а також скоротити рівень вживання фарбуючих напоїв (чай, кава, вино тощо)
 • Регулярна професійна гігієна у стоматолога. Навіть найкращі щітки та йоршики не видаляють остаточно увесь зубний наліт та плівку на емалі, а в деяких місцях Ви просто не дотягуєтеся під правильним кутом, аби вичистити усі залишки їжі та бактерії. Тому раз на три місяці потрібно користуватися допомогою професіоналів та забезпечувати чистоту своїх зубів навіть у далеких та важкодоступних місцях.
! Варто пам'ятати
Ортодонтичне лікування брекет-системами – тривале і відповідальне втручання, до якого залучається вся команда: разом з ортодонтом працюють ортопеди, терапевти, пародонтологи та гігієністи тощо. Лише при командному підході можливо досягти найкращого результату. Довіртеся команді професіоналів Зуб'ОК, і ми подбаємо про Ваше здорову та красиву посмішку!
Запишіться на консультацію зараз
Заповніть форму
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Консультація ортодонта
250.00 грн
Діагностика та план лікування (відбитки, моделі, фотографії)
Брекет-система на одну щелепу керамічна
від 12 000.00 грн
ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ
2 500.00 грн
Наші фахівці
Відгуки пацієнтів
Завжди раді відповісти на Ваші питання
Ми змінюємо Ваше життя на краще!
Як нас знайти?
Наші контакти
+38 (067) 465-99-97
+38 (044) 465-99-97
м. Київ, Мінський проспект, 4
Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

ТОВ "ЗубОК"
ЄДРПОУ: 41272625
р/р: UA353807750000026003056128255
ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 380775
Ліцензія (реєстрацийне досьє)
від 14.12.2017 №09/1412-М


Made on
Tilda