Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Самолігуючі брекети

Безлігатурні (самолігуючі) брекет-системи стали новим словом у підході до вирівнювання зубів, і все частіше наші спеціалісти рекомендують саме такий тип брекетів.
Що це таке?
Самолігуючі брекет-системи відрізняються тим, що у них відсутні стандартні кріплення дуги (лігатури): натомість вона фіксується за допомогою непомітних защіпок/замків, завдяки чому вирівнювання зубів проходить швидше та комфортніше. Це нове, більш сучасне та інноваційне покоління брекет-систем, яке пришвидшує лікування, зберігаючи м'якість та обережність переміщення зубів.
Кому показані самолігуючі брекети?
Безлігатурні брекет-системи підійдуть кожному, хто планує вирівняти зуби. Самолігуючі системи впораються з будь-якими викривленнями зубів та порушеннями прикусу, як то:
 • Нерівність зубних рядів
 • Скупченість зубів або навпаки, проміжки між зубами
 • Розвернені зуби (навколо власної осі)
 • Висунуті вперед зуби або нахилені всередину
 • Порушення прикусу (перехрест щелеп, відсутність правильного змикання, глибокий прикус, висунута нижня щелепа тощо)
 • Підготовка до імплантації або естетичного протезування тощо
Залежно від складності випадку та естетичних вимог лікар-ортодонт зможе порекомендувати Вам варіанти матеріалів для самолігуючої системи, аби зробити процес лікування максимально ефективним та прийнятним за ціною.
  А чи є протипоказання?
  Не можна починати вирівнювання зубів будь-якою брекет-системою, якщо діагностовано:
  Захворювання кісткової та сполучної тканин,
  • Системні захворювання крові, імунної та ендокринної систем,
  • Важкі форми бруксизму,
  • Захворювання ЦНС, психічні розлади,
  • Хронічні інфекційні захворювання (туберкульоз та інші),
  • Важкі ступені пародонтиту,
  • Низький рівень гігієни та супутні стоматологічні проблеми: карієси, запалення коренів та ін.
  • Вагітність.
  Ще одним протипоказанням буде відносно юний вік: до 14 років скоріше за все лікар порекомендує інший апарат для вирівнювання (якщо це доцільно), або ж буде відштовхуватися від того, чи всі постійні зуби вже прорізалися та чи достатньо мінералізована емаль. На молочні зуби встановлювати брекети не можна та й недоцільно.

  У всіх інших випадках можна сміливо обирати самолігуючу брекет-систему!
  Переваги та недоліки самолігуючих брекет-систем у порівнянні з лігатурними
  Безлігатурна система має ряд наступних переваг:
  • Ефективність. Самолігуюча конструкція переміщує зуби максимально природнім способом
  • Терміни лікування коротші на 3-4 місяці
  • Полегшена конструкція, звикання проходить швидше
  • Лікування проходить комфортніше, неприємні відчуття зменшуються, оскільки переміщення зубів відбувається більш м'яко та плавно
  • Не порушують кровопостачання м'яких тканин за рахунок м'якшої тяги
  • Простіший догляд. За відсутності лігатур очищувати зуби та брекети набагато легше
  • Менше візитів до лікаря. Корекцію можна робити рідше
  • Дозволяють впоратися з деякими складними випадками без видалення зубів (наприклад, вузька щелепа)

  З недоліків варто відмітити:

  • Більш високу вартість, порівняно з класичними лігатурними брекетами.
  Незмінну візуальну складову. Якщо лігатурні брекети можна прикрашати кольоровими резиночками, то у самолігуючих брекетах цього зробити неможливо

  Навіть зважаючи на більш високу вартість, наші пацієнти відмічають, що усі переваги такої системи із надлишком компенсують дещо вищу ціну
  Як встановлюється брекет-система?
  Лікування брекет-системою проходить у три основні етапи:
  • Підготовка
  • Встановлення та носіння брекетів
  • Ретенційний період (після зняття брекет-системи)
  До підготовчого етапу зазвичай входить діагностика та планування, прорахунок параметрів обличчя та наявного розташування зубів, прогноз результату, вибір брекет-системи, підготовче лікування та професійна гігієна. Після цього знімається спеціальний відбиток щелепи та замовляється індивідуальна брекет-система.
  Далі на прийомі лікар встановлює брекет-систему в порожнину рота та кріпить її до зубів:
  • Безлігатурна брекет-система складається з основи – власне брекетів, та дуги, яка фіксується в пазах брекета за допомогою спеціальних кліпсів або замків. Лікар кріпить основу (брекети) на очищену емаль за допомогою спеціального медичного клею, який триматиме брекети протягом усього часу носіння (за правильного догляду). Через ці замочки проходить так звана силова дуга, яка і буде поступово вирівнювати ваші зуби. Час встановлення брекет-системи на одну щелепу займе близько 1-1.5 години.
  • Коригувати дугу потрібно регулярно, відповідно до графіку прийомів у лікаря-ортодонта. Саме ці своєчасні коригування забезпечують рівномірне, м'яке та постійне переміщення ваших зубів. Якщо черговий прийом відкладається чи пропускається – це автоматично подовжує термін лікування.
  Після зняття брекет-системи настає третій, так званий ретенційний або відновлювальний період. Після зняття брекетів лікування не завершується: зуби прагнуть повернутися у положення, в якому були роками, а тому потрібно закріпити результат вирівнювання так, щоб зуби не викривилися знову. Для цього встановлюється спеціальна знімна або незнімна конструкція – ретейнер. Це може бути як непомітна дротова скоба на зубах зі зворотього боку (зі сторони язика), або знімна прозора капа. Тип ретейнера та термін носіння визначається лікарем індивідуально.

  Детальнiше про iншi види брекет-систем:
  металевi брекети, керамiчнi брекети, сапфiровI брекети


  Як доглядати за брекет-системою
  Аби брекет-система надійно слугувала та виконувала свою функцію протягом усього часу лікування, до неї потрібно ставитися з усією відповідальністю та увагою, та притримуватися рекомендацій лікаря по догляду. Основними правилами є:

  • Ретельне чищення зубів. Звичного чищення двічі на день вже буде недостатньо, очищувати брекет-систему потрібно після кожного прийому їжі
  • Обережність чищення. Чим акуратніше Ви очищатимете зуби, тим краще. Для цього лікар індивідуально підбере для вас спеціальні щітки, йоржики, зубні нитки та ополіскувач. Не потрібно сильно тиснути чи терти – достатньо буде приділити увагу кожній ділянці зубів та брекет-системи, аби позбутися залишків їжі та нальоту
  • Спеціальне харчування. Будь-яка брекет-система є чутливою до твердих та в'язких продуктів: брекети можуть відклеюватися, губитися тощо. Тому на період лікування краще відмовитися від дуже твердих продуктів (горіхи, м'ясо, тверді овочі та фрукти), «липкої» їжі (іриски, чіпси тощо), а також скоротити рівень вживання фарбуючих напоїв (чай, кава, вино тощо)
  • Регулярна професійна гігієна у стоматолога. Навіть найкращі щітки та йоржики не видаляють остаточно увесь зубний наліт та плівку на емалі, а в деяких місцях Ви просто не дотягуєтеся під правильним кутом, аби вичистити усі залишки їжі та бактерії. Тому раз на три місяці потрібно користуватися допомогою професіоналів та забезпечувати чистоту своїх зубів навіть у далеких та важкодоступних місцях.
  ! Варто пам'ятати
  Ортодонтичне лікування брекет-системами – тривале і відповідальне втручання, до якого залучається вся команда: разом з ортодонтом працюють ортопеди, терапевти, пародонтологи та гігієністи тощо. Лише при командному підході можливо досягти найкращого результату. Довіртеся команді професіоналів Зуб'ОК, і ми подбаємо про Ваше здорову та красиву посмішку!
  Запишіться на консультацію зараз
  Заповніть форму
  Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
  Консультація ортодонта
  250.00 грн
  Діагностика та план лікування (відбитки, моделі, фотографії)
  Брекет-система на одну щелепу самолігуюча
  Від 11 500.00 грн
  ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ
  2 500.00 грн
  Наші фахівці
  Відгуки пацієнтів
  Завжди раді відповісти на Ваші питання
  Ми змінюємо Ваше життя на краще!
  Як нас знайти?
  Наші контакти
  +38 (067) 465-99-97
  +38 (044) 465-99-97
  м. Київ, Мінський проспект, 4
  Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

  ТОВ "ЗубОК"
  ЄДРПОУ: 41272625
  р/р: UA353807750000026003056128255
  ПАТ КБ "Приватбанк"
  МФО 380775
  Ліцензія (реєстрацийне досьє)
  від 14.12.2017 №09/1412-М


  Made on
  Tilda