Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Литовський проспект, 4

Металеві брекети

На сьогодні в арсеналі лікарів-ортодонтів є широкий вибір різноманітних брекет-систем, і можна обрати той варіант, що максимально підійде саме Вам за показаннями, естетикою та вартістю. Класичним варіантом при цьому стабільно залишається металева система.
Що це таке?
Металева брекет-система – це спеціальний апарат для вирівнювання зубів, що виконаний з нержавіючої медичної сталі, титану або нікеле-титанового сплаву. Це максимально бюджетна система, яка, втім, здатна впоратися з найскладнішими випадками та ціниться саме за високу міцність та ефективність. Зовнішньо таку систему помітно на зубах (колір металу), її можна додатково прикрашати яскравими елементами: резиночками (лігатурами). Це чудовий варіант для підлітків та усіх тих, хто готовий додатково самовиразитися, привернути увагу та додати яскравості своєму стилю.
Кому показана металева брекет-система?
Якщо Вам потрібне ортодонтичне лікування (вирівнювання зубів), - металева система Вам точно підійде. Це універсальна система, що показана під будь-який випадок, достатньо міцна та надійна, витримує навантаження при жуванні. Якщо на першому плані у Вас швидкість, ефективність та економність– сміливо обирайте саме металеву брекет-систему для будь-яких показань:
Нерівність зубних рядів

  • Скупченість зубів або навпаки, проміжки між зубами
  • Розвернені зуби (навколо власної осі)
  • Висунуті вперед зуби або нахилені всередину
  • Порушення прикусу (перехрест щелеп, відсутність правильного змикання, глибокий прикус, висунута нижня щелепа тощо)
  • Підготовка до імплантації або естетичного протезування тощо
А чи є протипоказання?
Навіть якщо Вам показано лікування брекет-системою, - у разі алергії на метали таку систему встановлювати не можна. Тоді лікар рекомендуватиме Вам інші види брекет-систем. Також не можна починати вирівнювання зубів будь-якою брекет-системою, якщо діагностовано:
Захворювання кісткової та сполучної тканин,

  • Системні захворювання крові, імунної та ендокринної систем,
  • Важкі форми бруксизму,
  • Захворювання ЦНС, психічні розлади,
  • Хронічні інфекційні захворювання (туберкульоз та інші),
  • Важкі ступені пародонтиту,
  • Низький рівень гігієни та супутні стоматологічні проблеми: карієси, запалення коренів та ін.
  • Вагітність.
Ще одним протипоказанням буде відносно юний вік: до 14 років скоріше за все лікар порекомендує інший апарат для вирівнювання (якщо це доцільно), або ж буде відштовхуватися від того, чи всі постійні зуби вже прорізалися та чи достатньо мінералізована емаль. На молочні зуби встановлювати брекети не можна та й недоцільно.
Переваги та недоліки металевої брекет-системи у порівнянні з іншими системами
Металева система впевнено тримає першість за такими показниками (плюси):
  • Швидкість. Вирівняти зуби можна за 1-1.5 роки
  • Вигідна ціна. Є найдешевшими з усіх представлених на ринку варіантів
  • Міцність. Ризик поламки зведений практично до нуля
  • Ефективність та багатофункціональність. Можна виправити дефекти зубного ряду будь-якої складності
  • Швидке звикання до замочків
  • За системою достатньо простий догляд

У той же час варто бути готовим і до деяких недоліків:

  • Брекети достатньо помітні на зубах
  • Металеві елементи можуть певний час натирати, подразнювати слизову губ, щік та язика (ризик мікротравм)
  • Ризик алергії

Детальнiше про iншi види брекет-систем: керамiчнi брекети, сапфiровI брекети, безлігатурні (самолігуючі) брекет-системи

Як встановлюється брекет-система?
Лікування брекет-системою проходить у три основні етапи:

  • Підготовка
  • Встановлення та носіння брекетів
  • Ретенційний період (після зняття брекет-системи)

До підготовчого етапу зазвичай входить діагностика та планування, прорахунок параметрів обличчя та наявного розташування зубів, прогноз результату, вибір брекет-системи, підготовче лікування та професійна гігієна. Після цього знімається спеціальний відбиток щелепи та замовляється індивідуальна брекет-система.

  • Далі на прийомі лікар встановлює брекет-систему в порожнину рота та кріпить її до зубів:- Брекет-система стандартно складається з основи, дуги та додаткових фіксуючих деталей. На прийомі лікар кріпить основу (замочки) на очищену емаль за допомогою спеціального медичного клею, який триматиме брекети протягом усього часу носіння (за правильного догляду). Через ці замочки проходить так звана силова дуга, яка і буде поступово вирівнювати ваші зуби. Дуга закріплюється від зміщень за допомогою додаткових елементів: лігатур або резиночок. Час встановлення брекет-системи на одну щелепу займе близько 1 години.
  • Коригувати дугу та змінювати лігатури потрібно регулярно, відповідно до графіку прийомів у лікаря-ортодонта. Саме ці своєчасні коригування забезпечують рівномірне, м'яке та постійне переміщення ваших зубів. Якщо черговий прийом відкладається чи пропускається – це автоматично подовжує термін лікування.

Після зняття брекет-системи настає третій, так званий ретенційний або відновлювальний період. Справа в тому, що після зняття брекетів лікування не завершується: зуби прагнуть повернутися у положення, в якому були роками, а тому потрібно закріпити результат вирівнювання так, щоб зуби не викривилися знову. Для цього встановлюється спеціальна знімна або незнімна конструкція – ретейнер. Це може бути як непомітна дротова скоба на зубах зі зворотього боку (зі сторони язика), або знімна прозора капа. Тип ретейнера та термін носіння визначається лікарем індивідуально.

Як доглядати за металевою брекет-системою
Аби брекет-система надійно слугувала та виконувала свою функцію протягом усього часу лікування, до неї потрібно ставитися з усією відповідальністю та увагою, та притримуватися рекомендацій лікаря по догляду. Основними правилами є:

  • Ретельне чищення зубів. Звичного чищення двічі на день вже буде недостатньо, очищувати брекет-систему потрібно після кожного прийому їжі
  • Обережність чищення. Чим акуратніше Ви очищатимете зуби, тим краще. Для цього лікар індивідуально підбере для вас спеціальні щітки, йоржики, зубні нитки та ополіскувач. Не потрібно сильно тиснути чи терти – достатньо буде приділити увагу кожній ділянці зубів та брекет-системи, аби позбутися залишків їжі та нальоту
  • Спеціальне харчування. Будь-яка брекет-система є чутливою до твердих та в'язких продуктів: брекети можуть відклеюватися, губитися тощо. Тому на період лікування краще відмовитися від дуже твердих продуктів (горіхи, м'ясо, тверді овочі та фрукти), «липкої» їжі (іриски, чіпси тощо), а також скоротити рівень вживання фарбуючих напоїв (чай, кава, вино тощо)
  • Регулярна професійна гігієна у стоматолога. Навіть найкращі щітки та йоршики не видаляють остаточно увесь зубний наліт та плівку на емалі, а в деяких місцях Ви просто не дотягуєтеся під правильним кутом, аби вичистити усі залишки їжі та бактерії. Тому раз на три місяці потрібно користуватися допомогою професіоналів та забезпечувати чистоту своїх зубів навіть у далеких та важкодоступних місцях.
! Варто пам'ятати
Ортодонтичне лікування брекет-системами – тривале і відповідальне втручання, до якого залучається вся команда: разом з ортодонтом працюють ортопеди, терапевти, пародонтологи та гігієністи тощо. Лише при командному підході можливо досягти найкращого результату. Довіртеся команді професіоналів Зуб'ОК, і ми подбаємо про Ваше здорову та красиву посмішку!
Запишіться на консультацію зараз
Заповніть форму
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Консультація ортодонта
250.00 грн
Діагностика та план лікування (відбитки, моделі, фотографії)
Брекет-система на одну щелепу металева
від 9 500.00 грн
ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ
2 500.00 грн
Наші фахівці
Відгуки пацієнтів
Завжди раді відповісти на Ваші питання
Ми змінюємо Ваше життя на краще!
Як нас знайти?
Наші контакти
+38 (067) 518-61-75
+38 (067) 518-49-97
м. Київ, Литовський проспект, 4
Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

ТОВ "ЗубОК"
ЄДРПОУ: 41272625
р/р: UA353807750000026003056128255
ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 380775
Ліцензія (реєстрацийне досьє)
від 14.12.2017 №09/1412-М

Made on
Tilda