Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Брекети

Здорова й красива посмішка – це не тільки про відсутність карієсів, сколів чи запалень, а й про правильні пропорції обличчя, щелеп, та рівні зуби. Правильний прикус – запорука довготривалого стоматологічного здоров'я, однак лише частина людей має ідеальне положення зубів від природи.



На щастя, сучасна стоматологія допомагає виправити патології прикусу та вирівняти зуби за допомогою встановлення спеціальних конструкцій - брекет-систем.
Що це таке?
Брекет-системи – це спеціальні незнімні конструкції, що кріпляться до зубів на певний період (від 6-8 міс до 2-3 років) для того, аби вирівняти неправильне положення зубів та виправити прикус.
Кому підходить встановлення брекет-систем? Показання до вирівнювання зубів
Довгий час вважалося, що вирівнювати зуби можна лише у дитячому/підлітковому віці, коли зуби ще ростуть. Дійсно, у цей період зміни відбуваються швидше і лікування займає дещо менше часу та проходить легше. Але вже доведено, що і у дорослому віці зміна положення зубів є так само ефективною. Наразі практично немає верхнього вікового порогу для ортодонтичного лікування: наші пацієнти вирівнюють зуби і в достатньо поважному віці, якщо того потребує план лікування.
Тож коли може знадобитись вирівнювання?
  • Нерівність зубних рядів
  • Скупченість зубів або навпаки, проміжки між зубами
  • Розвернені зуби (навколо власної осі)
  • Висунуті вперед зуби або нахилені всередину
  • Порушення прикусу (перехрест щелеп, відсутність правильного змикання, глибокий прикус, висунута нижня щелепа тощо)
  • Підготовка до імплантації або естетичного протезування тощо
Усі ці ознаки є прямим показанням до того, аби покращити посмішку як естетично, так і задля правильного функціонування організму:

  • Функціональне здоров'я. Нерівність зубів та порушення прикусу часто стають причинами перевантаження щелеп, болі у суглобах, головних та шийних болей, Через навантаження зуби більше стираються, розхитуються, що може навіть призводити до пародонтиту, захворювань ясен тощо. Якщо при цьому неякісно пережовується їжа – страждає й шлунково-кишковий тракт також.
  • Естетика. Викривлені зуби можуть створювати відчуття невпевненості, бажання менше посміхатися, аби не демонструвати свої недоліки. Утворюється психологічне напруження, що заважає відчувати себе більш спокійно та розслаблено. До того ж, неправильне розташування зубів з часом візуально посилює вікові ознаки старіння – мімічні та глибокі зморшки проявляються раніше, риси обличчя стають більш асиметричними.
Лікування за допомогою брекет-систем покликане саме для того, щоб вирішити будь-яку з вищезазначених проблем та подарувати Вам нову усмішку!
    Чи всім можна встановлювати брекет-системи? Протипоказання
    Як і перед будь-яким втручанням, до початку вирівнювання зубів наші лікарі проведуть комплексний огляд та діагностику ротової порожнини, поспілкуються з Вами стосовно хронічних та супутніх захворювань та рекомендуватимуть такий план лікування, що буде оптимальним саме для Вас. У деяких випадках лікар може відкласти або заборонити ортодонтичне лікування, спираючись на дані обстеження.
    Абсолютними протипоказаннями до втручання можуть стати:
    • Захворювання кісткової та сполучної тканин, через які кістка не може повноцінно перебудовуватися в ході лікування (остеопороз, дисплазія тощо)
    • Системні захворювання крові, імунної та ендокринної систем
    • Важкі форми бруксизму (скреготання зубами та стирання)
    • Захворювання ЦНС, психічні розлади
    • Хронічні інфекційні захворювання (туберкульоз та інші)
    Окрім цього, існують відносні протипоказання, прояви яких потрібно прибрати до початку встановлення брекет-системи:
    • Наявні мости та імплантати. Штучні конструкції практично не піддаються переміщенню.
    • Важкі ступені пародонтиту, коли є ризик прискорення втрати кісткової тканин і зубів. У комплексі, після лікування разом з лікарем-пародонтологом, встановлення брекет-систем стане можливим і не зашкодить організму
    • Низький рівень гігієни. Погана гігієна може стати причиною ускладнень та запалень в ході ортодонтичного лікування, а тому – ретельний домашній догляд та регулярна гігієна у стоматолога є обов'язковими.
    • iнші стоматологічні проблеми: карієси, запалення коренів та ін. Перед встановленням брекетів обов'язково потрібно пролікувати усі джерела інфекцій
    • Алергія на певні матеріали. У цьому разі ми запропонуємо спектр гіпоалергенних матеріалів, наприклад, керамічні брекет-системи
    • Вагітність. У цей період змінюється щільність кісткової тканини, тож переміщення зубів може стрімко стати безконтрольним. Якщо вагітність тільки планується – лікар підкаже, на якому етапі краще розпочати вирівнювання зубів.
    • Юний вік. Брекет-система встановлюється тільки на постійні зуби, тому оптимально дочекатися 14 років, коли усі молочні зуби вже змінилися на постійні, емаль достатньо мінералізована та міцна, а корені зубів достатньо сформовані, аби не розсмоктатися під силою тяги брекет-системи. В особливих випадках лікар може дозволити встановити брекети і раніше, але це більш виключення, аніж правило.
    Аби мати точні прогнози лікування, будьте максимально відверті зі своїм лікарем на консультації. Тільки маючи достовірну інформацію про стан Вашого здоров'я, наші спеціалісти підберуть найкращий варіант для вирівнювання зубного ряду. Ми дотримуємося етики лікарської таємниці, тож ваші особисті та медичні дані жодним чином не можуть бути розповсюджені.
    Види брекет-систем
    За своєю конструкцією усі брекет-системи дещо подібні між собою, але у той же час мають певні відмінності:
    • Металеві. Незмінна класика, що практикується роками. Витримують будь-які навантаження та впораються з будь-якою складністю. Приємний за ціною варіант, але і найбільш помітні на зубах.
    • Керамічні. Дуже естетичні, зливаються за кольором з власними зубами. Підходять публічним людям та усім тим, хто хоче вирівняти зуби максимально непомітно
    • Сапфірові. Напівпрозорі і майже непомітні, ідеальний варіант для світлої емалі. Дещо крихкіші за два попередні варіанти, тож з ними потрібно бути особливо обережними в користуванні
    • Самолігуючі. У цій версії брекет-систем немає лігатур – металевих або еластичних кілечок, що утримують основну дугу. Завдяки цьому за зубами простіше доглядати в процесі вирівнювання, але і ціна таких конструкцій вища
    На консультації лікар-ортодонт запропонує вам ті види брекетів, які найкраще допоможуть вам отримати бажане – найяскравішу здорову посмішку!
    Скільки часу триватиме вирівнювання зубів? Як та скільки носити брекети?
    Після прийняття рішення про зміну своєї посмішки, Ви крок за кроком проходитимете такі етапи лікування:
    • Діагностика та консультація. На цьому етапі лікар збирає усі дані стосовно Вашого стану здоров'я, проводить огляд, ТРГ та 3D-діагностику, за потреби призначає додаткові дослідження. Після детальних прорахунків – складає карту лікування, обговорює з Вами вид брекет-системи, тривалість та етапи лікування.
    • Підготовче лікування. За потреби лікар призначає видалення зубів мудрості, лікування ясен, карієсів тощо, за необхідності долучає колег
    • Обов'язкова гігієна перед встановленням брекетів – професійне чищення у стоматологічному кабінеті.
    • Встановлення брекет-системи. На цьому етапі лікар-ортодонт встановлює на зуби власне брекети – невеликі замочки, що кріпляться до емалі зуба на спеціальний клей. Потім брекети поєднуються металевою дугою та фіксуються лігатурою. Встановлення займає близько 1-1.5 год на одну щелепу. Залежно від плану лікування лікар рекомендуватиме встановлення системи з проміжком у кілька місяців – на одну щелепу, потім на іншу. Але інколи брекети встановлюються одразу і на дві щелепи – все індивідуально.
    • Регулярний огляд, гігієна та корекція. Після встановлення брекетів лікар надасть рекомендації по догляду, харчуванню, розповість, яких відчуттів чекати та коли з'явитися на наступний прийом. Коригувати хід лікування потрібно кожні 3-6 тижнів. Важливо не пропускати огляд та корекцію, аби не подовжувати тривалість лікування та час носіння брекет-системи. Також, кожні три місяці, варто відвідувати лікаря-гігієніста для проведення професійного чищення зубів. З брекетами гігієна зазвичай погіршується, адже на зубах додалися дрібні деталі, випуклості, через які щітка не знімає наліт та бактерії якісно, тож в домашніх умовах вичищати зуби стає складніше.
    • Зняття брекет-системи та встановлення ретейнеру. Після завершення вирівнювання зубів лікар знімає конструкцію, шліфує зуби, знімає залишки клею, направляє на професійну гігієну для остаточного чищення та полірування емалі. На внутрішню сторону щелепи встановлюється ретейнер – спеціальна утримуюча дротинка, що закріплює положення зубів та запобігає їх повторному зміщенню.
    Тривалість лікування буде залежати від:
    • Вашого віку. У дітей усі процеси проходять швидше, і вирівнювання може зайняти від 6-8 місяців, тоді як у дорослих, особливо після 25 років, змінюється стан кістки, і процес лікування займатиме більше часу – близько 15-20 місяців
    • Складності випадку та необхідності підготовчого лікування. Якщо лікар рекомендуватиме вам пролікувати карієси, корені зубів, підготувати ясна тощо – це обов'язково потрібно зробити до встановлення брекет-системи і займе певний час відповідно до обсягів лікування. Безпосередньо ж носіння брекет-системи не повинно перевищувати 2-2.5 роки за будь-якої складності випадку
    Детальнiше про рiзнi види брекет-систем: металевi брекети, керамiчнi брекети, сапфiровI брекети, самолIгуючi брекеты
    Як доглядати за брекетами?
    Гігієна з брекетами складніша, ніж без них, бо потрібно вичищати та обходити деталі, дуги, замочки. Тому спеціалісти в Зуб'ОК обов'язково рекомендуватимуть спеціальні засоби по догляду:
    • Ортодонтична зубна щітка (з виїмкою всередині щетини)
    • Спеціальні йоршики
    • Ортодонтичний віск (зменшує натирання губ, щік та язика)
    • Ополіскувач
    Очищувати брекети потрібно після кожного прийому їжі, а також не забувати про регулярну професійну гігієну у стоматолога
      Які гарантії лікування? Чи не змістяться потім зуби знову?
      Зуби «пам'ятають» своє неправильне положення, а тому прагнуть повернутися у звичне місце після зняття брекет-системи та ослаблення зовнішніх сил. Тому результат ортодонтичного лікування потрібно дуже берегти та обов'язково пройти стадію стабілізації нового положення зубів. Кісткова тканина повинна ущільнитися навколо нового положення коренів, і на це потрібен час.
      Для закріплення нової посмішки після зняття брекет-системи потрібно буде носити ретейнери – знімні або незнімні фіксуючі конструкції (капові або дротові). Вони не відчуваються та не спричиняють дискомфорту, а також не потребують особливих зусиль чи часу для догляду, і в той же час допомагають зберегти результат.
        ! Варто пам'ятати
        Ортодонтичне лікування брекет-системами – тривале і відповідальне втручання, до якого залучається вся команда: разом з ортодонтом працюють ортопеди, терапевти, пародонтологи та гігієністи тощо. Лише при командному підході можливо досягти найкращого результату. Довіртеся команді професіоналів Зуб'ОК, і ми подбаємо про Ваше здорову та красиву посмішку!
        Запишіться на консультацію зараз
        Заповніть форму
        Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
        Консультація ортодонта
        250.00 грн
        Діагностика та план лікування (відбитки, моделі, фотографії)
        Брекет-система на одну щелепу вiд
        від 9 500.00 грн
        ВИПРАВЛЕННЯ ПРИКУСУ
        2 500.00 грн
        Наші фахівці
        Відгуки пацієнтів
        Завжди раді відповісти на Ваші питання
        Ми змінюємо Ваше життя на краще!
        Як нас знайти?
        Наші контакти
        +38 (067) 465-99-97
        +38 (044) 465-99-97
        м. Київ, Мінський проспект, 4
        Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

        ТОВ "ЗубОК"
        ЄДРПОУ: 41272625
        р/р: UA353807750000026003056128255
        ПАТ КБ "Приватбанк"
        МФО 380775
        Ліцензія (реєстрацийне досьє)
        від 14.12.2017 №09/1412-М


        Made on
        Tilda