Пн-Нд: 9:00 - 21:00
Київ, Мінський проспект, 4

Види видалень зубів

На жаль, інколи трапляється так, що деякі зуби неможливо відновити та врятувати, а тому вони підлягають видаленню з порожнини рота.
Коли необхідне? Показання до видалення
● Запущений карієс (у т.ч. карієс кореня), руйнування коронкової (видимої) частини зуба більш ніж на 80%.

● Травма зуба (перелом кореня).

● Неможливість ендодонтичного лікування (лікування каналів).

● Призначення ортодонта для ортодонтичного лікування (для вирівнювання зубного ряду деякі зуби рекомендовані до видалення).

● Рухомість зубів на останніх стадіях.

● Ризики розвитку остеомієліту, абсцессу, флегмони.

У перерахованих випадках скоріше за все зуб доведеться забрати. Однак пам'ятайте, що тільки лікар може остаточно «приректи» зуб на видалення або лікування, після детального огляду та діагностики.
Протипоказання до видалення
Лікар може відмовити у проведенні видалення зубів, якщо у Вас:

● Алергія на всі види анестезії.

● Стан наркотичного або алкогольного сп'яніння.

● Психоемоційні розлади у стані загострення.
Види видалень зубів
1. За швидкістю втручання: планове та екстрене.

● Планове – призначається заздалегідь, за відсутності загрози здоров'ю:


- зруйновані зуби, що не підлягають лікуванню та відновленню;

- видалення зубів «мудрості», що періодично турбують;

- у процесі ортодонтичного лікування, за призначенням лікаря;

- атипове розміщення зуба;

- хронічні запальні процеси (кісти, гранульоми);

- перелом кореня зуба тощо.

Екстрене – вимагає негайного втручання через загрозу здоров'ю організму.

- травми щелепи (аварія, бійка, спорт, інші травми);

- гострі запальні процеси, що зазвичай супроводжуються стрімким підвищенням температури, сильним набряком, гострим болем тощо;

2. За складністю: звичайне, складне (атипове) та видалення зубів «мудрості».

Звичайне - видалення однокореневого зуба, що вже рухається. Як правило, це передні зуби, що постраждали внаслідок травми або запущеного запалення ясен (пародонтиту), коли зуби вже не тримаються у кістці. Сюди ж можна віднести зміну молочних зубів, які розхитані та готові «на вихід»;

● Складне (Атипове). Сюди відносять зуби з аномальним розміщенням, викривленими коренями, дистоповані зуби (що не повністю прорізалися), зуби з переломами коренів, видалення з інфікуванням (кісти, гранульоми навколо коренів), близькість коренів до щелепного нерва, молочні зуби, які не випали і заважають росту постійних тощо. Це підвищена складність втручання, що вимагає від лікаря ювелірної майстерності;

Видалення зубів мудрості. Зуби мудрості, або «вісімки», - останні зуби у ряду, котрі можуть бути як повністю сформованими та прорізаними, так і ретинованими (схованими у кістці) або напівретинованими (частково прорізаними). Такі зуби підпадають під видалення з ряду причин:

- часткове прорізування з ускладненою гігієною. У такому випадку утворюється ясенева кишеня, де періодично виникає запалення (перикороніт);

- карієс, у т.ч. ускладнений. Доцільніше видалити таку «вісімку», перш ніж інфекція перекинеться на сусідній зуб. Як правило, лікуванню такі зуби не підлягають;

- неправильне положення зуба, де він тисне на сусідній або навпаки утворює проміжок, який складно вичистити та де з часом накопичуються бактерії;

- різкий біль, що може віддавати у вухо або бути причиною високої температури, набряк, запальні процеси.

3. За технологічністю: класичне, ультразвукове, лазерне.

Класичне. Виконується за класичним протоколом, під місцевою або загальною анестезією, із застосуванням традиційного інструментарію (скальпель, щипці тощо) і подальшим накладанням швів (за потреби). Є основним стандартом, що виконується у більшості випадків хірургічних втручань.

Ультразвукове. Видалення будь-якої складності, що проводиться спеціальним ультразвуковим апаратом – п'єзотомом. За допомогою ультразвукових хвиль видалення проводиться більш щадно, зберігається більше власних тканин зуба, можна точніше та акуратніше обробити ділянки запалень, кіст, пародонтальних кишень тощо.

Лазерне. Сучасна технологія, що дозволяє провести видалення за так званим «безкровним» методом: зробити невеликий розріз, обробити краї рани (лазер має бактерицидну дію), обійтися без накладання швів. У деяких випадках навіть немає потреби у застосуванні анестетиків.
Як проходить видалення?
● Перед видаленням лікар проводить огляд та необхідну діагностику (у т.ч. рентген-дослідження), аби провести видалення максимально щадно, із збереженням навколишніх тканин.

● При плановому видаленні бажано заздалегідь позбутися можливих інфекцій: провести професійну гігієну, забрати наліт, пролікувати карієси чи інші запалення.

● Будь-яке видалення проводиться під місцевою або загальною анестезією, тож це абсолютно безболісно.

● Лікар-хірург робить невеликий надріз ясен та забирає зуб.

● Просте видалення займає не більше 30 хвилин, якщо зуб можна вийняти цілим. У складніших випадках це може зайняти більше часу.

● У місці видаленого зуба залишається лунка, у якій формується кров'яна бляшка. Згодом на цьому місці частково відновлюється (наростає) кісткова тканина.

● У лунку може бути доданий спеціальний матеріал (губка, плазма тощо), що прискорює процеси регенерації.

● За необхідності лікар накладає шви на 7-10 днів. Залежно від показань обирається нитка що розсмоктується, або звичайна, яку зніме лікар під час огляду.

● Протягом 2-3 днів після видалення може спостерігатися ниючий біль та припухлість ясен у місці видалення, незначне підвищення температури. Наші лікарі обов'язково надають детальні рекомендації по догляду та відслідковують післяопераційний стан, тож Ви постійно будете під чуйним ненав'язливим наглядом.
Рекомендації по догляду після видалення
Протягом перших днів після видалення потрібно берегти лунку та суворо дотримуватися індивідуальних рекомендацій лікаря. Зазвичай обов'язковими рекомендаціями є:

● Одразу після видалення зачекати до 2х годин, не вживати їжу та напої.

● Не полоскати рот та не пити через соломинку (змінюється тиск).

● Утриматися від підвищених температур (сауна, баня, гарячі напої чи їжа, гарячі ванни), обмежити фізичні навантаження.

● Жувати та спати на протилежну сторону.

● Приймати призначені медикаменти та виконувати призначення лікаря.

● У випадку затяжного болю та / або підвищення температури – одразу повідомити клініку та діяти за рекомендаціями.
А що далі?
Після видалення на місці зуба частково відновлюється кісткова тканина, але вже протягом наступних двох місяців її рівень починає зменшуватися. Протягом першого року після видалення починається атрофія кістки. Аби запобігти цьому, лікар наполягатиме на відновленні втраченого зуба шляхом проведення імплантації – вживлення штучного титанового кореня зуба та відновлення повної анатомічної форми керамічною або металокерамічною коронкою.

Найкраще буде провести імплантацію одномоментно, тобто встановити імплантат одночасно з видаленням зуба. Таким чином дві операції поєднуються в одну, а за сприятливих умов та стану організму можливо навіть одразу встановити тимчасову коронку! Це означає, що, прийшовши на планове видалення, Ви вийдете так само з зубом, і проміжку від відсутнього зуба не буде видно ані дня. Це особливо важливо для зони фронтальних (передніх) зубів, які видно у лінії посмішки.

Якщо з об'єктивних причин неможливо провести одномоментну імплантацію, місце видалення закривається для відновлення кістки і через 2-6 місяців знову розкривається для встановлення імплантату. Це більш тривалий у часі спосіб, однак не менш ефективний.

Детальніше про імплантацію: класична імплантація, одномоментна імплантація, імплантація з кістковою пластикою.
! Важливо
Видалення зубів у клініці Зуб'ОК проводять тільки лікарі-стоматологи, що мають відповідну сертифікацію з хірургії та достатній досвід проведення видалень різної складності. Ми цінуємо наших пацієнтів та забезпечуємо тільки найкращими умовами і підходами до лікування. З нами Ви можете бути спокійні за власне здоров'я: Ви у руках професіоналів!
Запишіться на консультацію зараз
Заповніть форму
Ми зв'яжемося з Вами найближчим часом!
Консультація хірурга
250.00 грн
Видалення рухомих зубів
220.00 грн
Видалення однокореневого зуба
770.00 грн
Видалення багатокореневого зуба
1 480.00 грн
Вартість видалення
Видалення атипове 1 категорії
Видалення атипове 2 категорії
Складне видалення 2 категорії
Складне видалення 1 категорії
1 990.00 грн
2 990.00 грн
1 480.00 грн
1 970.00 грн
Наші фахівці
Завжди раді відповісти на Ваші питання
Ми змінюємо Ваше життя на краще!
Як нас знайти?
Наші контакти
+38 (067) 465-99-97
+38 (044) 465-99-97
м. Київ, Мінський проспект, 4
Пн-Нд з 9:00 до 21:00 без перерв та вихідних.

ТОВ "ЗубОК"
ЄДРПОУ: 41272625
р/р: UA353807750000026003056128255
ПАТ КБ "Приватбанк"
МФО 380775
Ліцензія (реєстрацийне досьє)
від 14.12.2017 №09/1412-М


Made on
Tilda